Словаччина припиняє військову допомогу Україні — міністр оборони Калиняк

. Міністр оборони Словаччини Роберт Калиняк та колишній міністр внутрішніх справ Мілан Хованец, фото: AP

Міністр оборони Словаччини Роберт Калиняк під час зустрічі з генеральним секретарем НАТО Єнсом Столтенбергом заявив, що словацький уряд ухвалив рішення припинити передачу військової допомоги Україні зі своїх складів.

Про це повідомляє словацьке інформаційне агенство TARS.

"Попри це, ми пропонуємо Україні досить широкий спектр гуманітарної, цивільної та технічної нелетальної допомоги. Наші зарубіжні партнери повністю поважають рішення нового уряду", — сказав Калиняк.

Раніше новий уряд Словаччини заблокував 14-й пакет військової допомоги для Києва. Цей пакет підготувало попереднє керівництво Міністерства оборони країни.

26 жовтня новий прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що не підтримуватиме військову допомогу Україні й не голосуватиме за жодні санкції проти Росії.

Що відомо про Фіцо та як він став прем'єром Словаччини

Лідер партії Smer-SD Роберт Фіцо переміг на дострокових парламентських виборах у Словаччині. 25 жовтня його затвердили як нового прем'єр-міністра країни. Він відомий своєю проросійською позицією та виступає проти допомоги Україні.

Партія Smer набрала трохи більше ніж 23% голосів. Проєвропейська партія "Прогресивна Словаччина" на чолі з Міхалом Шимечком посіла друге місце, набравши 17%. Третє місце зайняла партія Петера Пеллегріні "Голос" — 15%.

Smer-SD і "Прогресивна Словаччина" не отримали абсолютну більшість, а тому будуть змушені шукати собі партнерів по коаліції.

Фіцо раніше пообіцяв припинити військові постачання в Україну та прагне до мирних переговорів. Він також критикував санкції проти Росії, виступав проти прав ЛГБТК+ та захищав національне право вето в ЄС. Це риторика, близька до лідера Угорщини Віктора Орбана.