Чемпіонат Англії з футболу: Прем'єр-ліга

Віталій Миколенко вдруге поспіль забив за "Евертон". Його гол — найшвидший у сезоні в АПЛ

. Віталій Миколенко. Фото: Getty Images

Українець навіть міг оформити дубль за команду.

Український захисник Віталій Миколенко вдруге поспіль відзначився голом за "Евертон". Сталося це у матчі проти "Крістал Пелас" у чемпіонаті Англії.

Миколенко відкрив лік забитим м'ячам за "Евертон" у попередньому поєдинку проти "Брайтона". Той гол був для українця другим у кар'єрі за англійську команду.

Другий гол Миколенка у сезоні припав на наступний поєдинок проти "Крістал Пелас". Українець вразив ворота суперника вже на 54-й секунді: опинившись на позиції центрального нападника, Миколенко замкнув головою подачу з правого фланга. Цей гол став найшвидшим у всьому сезоні АПЛ.

У другому таймі Миколенко мав можливість зробити дубль — влучив у штангу після розіграшу стандарту. Але на добиванні зіграв півзахисник Абдулає Дукуре, який вдруге вивів "Евертон" у матчі.

Миколенко провів на полі увесь поєдинок. А "Евертон" вирвав перемогу наприкінці гри: Ідрісса Гує відзначився після пасу Дукуре та зробив рахунок 3:2.

Як зіграв Миколенко за "Евертон": ключові показники

• Забив гол на 54-й секунді, завдав загалом три удари по воротам "Крістал Пелас".
  • Виконав 29 передач за матч (22 — точні).
  • Здійснив одну вдалу спробу дриблінгу та виграв одну верхову дуель (під час гольового удару).
  • Здійснив три відбори м'яча та п'ять перехоплень.

Завдяки голу Миколенко випередив Михайла Мудрика за забитими м'ячами в АПЛ і вийшов на одноосібне п'яте місце. До четвертого місця, яке займає Андрій Воронін, українського захисника відділяють два голи.

Як грає Віталій Миколенко в "Евертоні"

• Перейшов до "Евертона" на початку 2022 року з "Динамо", за його трансфер "іриски" заплатили 23.5 мільйона євро.
  • Гол проти "Крістал Пелас" — третій у кар'єрі Миколенка в АПЛ. Уперше він відзначився забитим м'ячем ще у сезоні 2022/23.
  • У сезоні 2023/24 Миколенко зіграв за "Евертон" вісім матчів.
  • Після перемоги над "Крістал Пелас" команда Миколенка піднялася на 14-е місце в турнірній таблиці АПЛ, має 14 очок. Наступний поєдинок "Евертон" зіграє проти МЮ після міжнародної перерви 26 листопада.