Від повернення після дискваліфікації до медалі Євро – за рік. Олег Верняєв здобув ювілейну медаль на великих турнірах

Ексклюзивно
Олег Верняєв на подіумі Євро-2024. Getty Images

Його перша медаль на рівні чемпіонату Європи з 2017 року.

30-річний Олег Верняєв – один з найтитулованишіх гімнастів в історії України. У перший день чемпіонату Європи-2024 він здобув "срібло" у багатоборстві, яке стало для нього 20-ю медаллю на найбільших міжнародних стартах (Олімпійські ігри, чемпіонати світу та Європи).

В активі Верняєва – дві медалі Олімпіади, зокрема "золото" Ріо-2016 на паралельних брусах, п'ять нагород чемпіонаті світу. І тепер – 13 медалей на континентальних першостях.

Водночас, остання нагорода Верняєва до Євро-2024 була датована ще 2019 роком – "бронза" багатоборства на чемпіонаті світу. Після того – пандемія коронавірусу, відсторонення від змагань майже на три роки та поступове повернення у гімнастику.

Хронологія останніх чотирьох років кар'єри Верняєва та шлях до медалі Євро-2024

  • Грудень 2020 – інформація про відсторонення Верняєва через позитивний допінг-тестВ його допінг-пробі знайшли заборонену речовину мельдоній. Згодом гімнаст отримав дискваліфікацію на 4 роки, термін якої закінчувався уже після Олімпіади-2024.

Через дискваліфікацію Верняєв не поїхав на Олімпіаду-2020 (перенесена на 2021 рік через коронавірус).

  • Березень 2023 – Верняєв виграв апеляцію щодо дискваліфікації, її скоротили з чотирьох до двох років.

Це рішення означало, що Олег Верняєв міг одразу повернутися до змагань.

  • Весна-літо 2023 – процес повернення до форми. За цей період Олег Верняєв "скинув" 15 кг.
"Зробив все, що зміг, – розповів Верняєв в ексклюзивному інтерв'ю для Суспільне Спорт після чемпіонату світу. – До мене всі іноземці підходили і запитували, як я так відновився за такий короткий термін, як зробив багатоборство, як вийшов на цю форму. Тому що це нереально: мене бачили ще в березні, коли я був 70 кг. Максимально зробили все, що могли, а зараз вже буде час для того, щоб працювати конкретно над приладами, для того, щоб їхати і боротися за медалі.
  • Вересень 2023 – перші старти Верняєва на міжнародному рівні.
  • Жовтень 2023 – Верняєв у складі збірної України завоював командну ліцензію на Олімпіаду-2024.

На чемпіонаті світу-2023 Верняєв пройшов повну програму багатоборства, хоча й не був до кінця готовий до неї.

"Якщо казати особисто про мене, то я зробив свій максимум. У мене було тільки 3-4 місяці на підготовку до цих змагань. Ми пішли на багатоборство для того, щоб максимально допомогти команді і зробити все для того, щоб заробити цю командну ліцензію. Тому і я зробив все, що міг", – казав Верняєв після виступу на ЧС-2023 в ексклюзивному коментарі Суспільне Спорт.

На думку Геннадія Сартинського, головного тренера чоловічої збірної України зі спортивної гімнастики, Верняєв відіграв одну з ключових ролей у відборі на Олімпіаду.

"Можу сказати, що без Олега Верняєва ми не здобули б путівку на Олімпійські ігри. У нас були чотири гімнасти, а п’ятого немає. Тому бали Олега, навіть з помилками, дали нам шанс потрапити на Олімпіаду. Якби не було Олега, у нас було б 17-е місце", – так пояснив роль Верняєва на ЧС-2023 Сартинський в коментарі Суспільне Спорт.

Тоді ж Верняєв назвав своїми цілями – участь в Олімпіаді-2024 у складі збірної України та підготовку до чемпіонату Європи.

"Зараз вже всі плани – підготовка до чемпіонат Європи в наступному році. Будемо готуватись 6-7 місяців, тому, думаю, там вже буде трішки все інакше. Олімпіада? Авжеж, а для чого я відновлювався? Для того, щоб поїхати на Олімпійські ігри і боротися за медалі. Я два з половиною роки все робив для цього", – казав Верняєв в коментарі Суспільне Спорт після ЧС-2023.
  • Квітень 2024 – "срібло" Верняєва у багатоборстві на Євро-2024.

Також Олег вийшов у фінал Євро-2024 разом з командою і на коні – в особистих змаганнях.

Хто такий Олег Верняєв

  • 30-річний гімнаст національної збірної України. Олімпійський чемпіон 2016 року на паралельних брусах. Віцечемпіон Ріо-2016 у багатоборстві.
  • Чемпіон світу 2014 року на паралельних брусах. За кар'єру здобув п'ять нагород світової першості різних ґатунків (з них три — "срібло").
  • Шестиразовий чемпіон Європи. Востаннє здобував "золото" континентального турніру в 2017 році — на брусах й у багатоборстві.