У соцмережі X (колишній Twitter) почали тестувати платну підписку для нових користувачів: поки лише в двох країнах

. Частково завершений знак Х над штаб-квартирою компанії Тwitter у Сан-Франциско, 28 липня 2023 рік. Фото: Associated Press

У соціальній мережі X (колишній Twitter) розпочали тестування рівня підписки із щорічною вартістю в один долар для нових користувачів.

Про це повідомляється на офіційному сайті техпідтримки соцмережі X.

Зазначається, що власникам "свіжих" облікових записів потрібно підключити платну функцію, аби публікувати записи, ставити лайки, робити репости та коментувати пости інших у вебверсії. Без підписки користувачі зможуть лише дивитися записи та відео, а також підписуватись на інших.

Платну версію було розроблено, щоб знизити кількість спаму, маніпуляцій та активності ботів, зокрема. Наразі функцію тестують для нових облікових записів у мережі в Новій Зеландії та на Філіппінах.

Перевірка відбувається за певним алгоритмом:

  • нові облікові записи спочатку мають підтвердити свій номер телефону;
  • новий користувач повинен обрати план підписки.

Тестова вартість підписки становить один долар на рік.

Річна плата варіюється від восьми до 115 доларів залежно від країни та місцевої валюти. Окрім цього, вартість залежить і від того, на якому пристрої ви використовуєте соцмережу X.

Для України розцінки у гривнях:

  • версія для Android та iOs на місяць — 406 гривень;
  • версія для Android та iOs на рік — 4 245 гривень;
  • вебверсія на місяць — 292 гривні;
  • вебверсія на рік — 3 062 гривні.

Що відомо про зміни у X (раніше Twitter)

У жовтні 2022 року Ілон Маск став власником Twitter. Опісля він заявив, що компанія витрачає надто багато грошей і почав звільняти співробітників.

4 листопада стало відомо, що мільярдер скоротив штат до 7 500 осіб. Співробітники заявили, що звільнення торкнулися цілих команд.

Згодом Маск заявив, що запроваджує нові правила роботи соцмережі та розморожує деякі раніше заблоковані акаунти.

2 липня 2023 року мільярдер поінформував, що у Twitter тимчасово вводяться обмеження для користувачів на перегляд кількості постів за добу.

23 липня Маск оголосив про ребрендинг соцмережі й зміну логотипу. "Ми попрощаємось з брендом Twitter і поступово, з усіма пташками", — написав він та опублікував майбутній дизайн Twitter — літеру Х на чорному тлі.