Велика Британія скасувала для громадян РФ та Грузії безвізовий транзит

Прапор Великої Британії. Фото: Getty Images

Влада Великої Британії скасовує для громадян Росії та Грузії безвізовий транзит в аеропортах країни з 6 жовтня цього року.

Про це йдеться в оновлених правилах для міжнародних перевізників про візові вимоги для пасажирів, які опубліковано на сайті британського уряду.

До 6 жовтня, коли почне діяти обмеження, передбачено перехідний період. Громадяни Росії та Грузії зможуть скористатися транзитом за квитками, купленими до 0:01 години 8 вересня.

Передбачені й винятки: наприклад, обмеження не торкнуться громадян, які мають візи чи посвідку на проживання США, Канади, Австралії чи Нової Зеландії, а також Швейцарії чи однієї з держав Європейської економічної зони.

"З 2018 року громадяни Росії та Грузії незмінно посідають перші місця серед осіб, які зловживають транзитними умовами Великої Британії для отримання притулку. Міністерство внутрішніх справ вважає, що вимога отримання транзитної візи до цих громадян перед відвідуванням країни не дозволить їм прибувати до Великої Британії під приводом транзиту, а потім просити притулку після прибуття", – пише портал NewlandChase.

Також повідомляється, що зазвичай нормативний акт набирає чинності не раніше ніж через 21 день після внесення його на розгляд до парламенту. Причина, через яку цього разу поправка набула чинності майже одразу, пов'язана з побоюваннями, що до набрання чинності могло відбутися суттєве збільшення прохачів притулку.

11 вересня Грузія запровадила безвізовий режим для громадян Китаю.