Український Червоний Хрест і МКЧХ оприлюднили заяви щодо своєї допомоги на Херсонщині

. Машина Товариства Червоного Хреста України на Миколаївщині. Фото: Єлизавета Кротик/Суспільне

Український Червоний Хрест і Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) у четвер, 8 червня, оприлюднили заяви щодо своєї допомоги людям, які постраждали внаслідок вибуху на Каховській ГЕС на Херсонщині. Як пояснили волонтери Українського Червоного Хреста, їхня організація не має доступу на лівобережжя Херсонщини, яке перебуває під російською окупацією. У МКЧХ заявили, що підтримують Товариство Червоного Хреста України і місцеву владу в наданні допомоги людям.

“У ЗМІ було опубліковано інтерв’ю, де президент України Володимир Зеленський заявив, що Червоного Хреста немає в Херсонській області. У відповідь на звинувачення хочемо ще раз наголосити, що Український Червоний Хрест не має доступу до територій непідконтрольних Україні, оскільки ми українська гуманітарна організація, яка може проводити свою діяльність згідно з українським законодавством і виключно на території підконтрольній Україні”, — йдеться у заяві Українського Червоного Хреста.

Після того, як російські війська підірвали греблю Каховської ГЕС, волонтери Українського Червоного Хреста відразу почали евакуацію людей, в тому числі маломобільних, з територій підконтрольних уряду України, наголошується у заяві.

Евакуація проводилася спільно з ДСНС України та Національною поліцією України.

“Наразі 6 екіпажів, а це понад 50 волонтерів, загонів швидкого реагування Українського Червоного Хреста, разом із рятувальними службами продовжують евакуйовувати людей”, — йдеться у заяві.

Станом на ранок 8 червня йшлося про 140 евакуйованих людей, серед яких більшість — маломобільні.

“Це ті люди, які ніяк не могли самостійно вийти з будинків і наша допомога врятувала їм життя. Їх доправлено до місць тимчасового розміщення, що знаходяться в Україні. Також людям організована доставка продуктів харчування та питної води”, — наголосили волонтери.

Крім того, понад 200 волонтерів Українського Червоного Хреста в Миколаївській, Херсонській областях у місцях тимчасового розміщення евакуйованих та на вокзалах надають гуманітарну допомогу постраждалим: питну воду, продукти харчування, одяг. За потреби також надають першу допомогу та першу психологічну допомогу.

Також в Українському Червоному Хресті заявили, що підтримують звʼязок із міжнародними партнерами, говорять їм про потреби та закликають допомогти українцям.

“Ще раз наголошуємо, що Український Червоний Хрест — це українська гуманітарна організація, в якій співробітники та волонтери — українці. Ми допомагаємо людям у всіх надзвичайних ситуаціях, в першу чергу тим, хто найбільше потребує допомоги. Дотримуючись законодавства України, наші волонтери допомагають лише на підконтрольних Україні територіях. Всі рятувальні дії ми координуємо з ДСНС України, Національною поліцією України та іншими органами центральної та місцевої влади України”, — йдеться в оприлюдненій заяві.

Суспільне також отримало заяву від Міжнародного Комітету Червоного Хреста.

“Міжнародний Комітет Червоного Хреста (МКЧХ) підтримує Товариство Червоного Хреста України і місцеву владу в наданні допомоги людям, які постраждали від затоплення. Вони негайно почали діяти: їхні команди вже евакуювали сотні людей із цього району”, — йдеться у заяві МКЧХ.

Основну увагу МКЧХ зосереджує доступі населення до питної води, йдеться у заяві організації.

“Наші фахівці співпрацюють з Товариством Червоного Хреста України та місцевою владою, і у найближчі дні ми доставимо гуманітарну допомогу та обладнання”, — заявили у МКЧХ.

Там також додали, що доступ до питної води та інформація про ризики, пов’язані з мінами та вибухонебезпечними предметами, матимуть велике значення для місцевих мешканців у найближчі дні та тижні, а МКЧХ продовжить допомагати владі та громадам під час відновлення після цієї трагедії.

Фото: Суспільне

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зонзатоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.