Російські війська підірвали Каховську ГЕС: 9 сіл та частково Херсон — у зоні підтоплення: що відомо

Фото: Укргідроенерго

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон

Про це у Telegram повідомило МВС України.

Підрозділи Національної поліції та ДСНС Херсонської області підняли по тривозі для організації евакуації, йдеться у повідомленні.

Російська окупаційна армія вночі підірвала Каховську ГЕС гідроелектростанцію в Херсонській області. Про це повідомили в оперативному командуванні "Південь". Масштаби руйнувань уточнюються.

Голова ОВА Олександр Прокудін о 6:45 у відеозвернені повідомив, що через 5 годин вода досягне критичного рівня і оголосив евакуацію жителів небезпечних районів.

Також про евакуацію жителів частини Херсона оголосив керівник МВА Роман Мрочко. Лікарні та комунальні служби підняті по тривозі.

О 7:30 Херсонська ОВА повідомила, що рівень води підіймається, тому, хто перебуває у зоні затоплення, слід піднятись на місцевість, розташовану вище Дніпра і Кошової.

Мікрорайон Корабел в Херсоні знеструмили з метою безпеки. Через декілька годин також буде відключено газопостачання.

Президент Зеленський скликав екстрене засідання РНБО через підрив греблі Каховської ГЕС, повідомив секретар РНБО Данілов.

Вода пройшла половину шляху. Критично високий рівень очікується близько 11 години. Про це в ефірі марафону "Єдині новини" заявив голова Херсонської обласної ради Олександр Самойленко.

За його словами, зараз частково підтоплена Тягинка, яка розташована на пів дороги до Херсона. У місті – немає критичної ситуації.

"Мікрорайон Острів дійсно буде частково підтоплений, ми до цього готуємось - ДСНС працює в повному обсязі. Піднялися служби санітарно-епідеміологічного режиму, тому що вода несе за собою той бруд, який може вплинути на людей. Всі лікарні сьогодні в готовності. Паніки не існує. Ще від 20 жовтня відомо про можливість мінування цієї електростанції, греблі, тому херсонська влада готова до події, яка відбулася сьогодні вранці", – сказав голова облради.

Також він зазначив, що першочергово евакуйовуватимуть жителів населених пунктів Бериславського та Херсонського районів, які розташовані в низинах річок Дніпро та Інгулець.

"Ситуацію ми бачимо, всіх, хто потребує, буде евакуйовано, особливо з сіл Тягинка, Львове, Дар'ївка, можливо, Інгулець і частково - обласного центру. Евакуація - це не обов'язково виїзд в інші населені пункти, бо спад води прогнозують вже після першої доби, і ми будемо бачити ситуацію, що далі робити", – сказав Самойленко.

Підрив Каховської ГЕС матиме негативні наслідки для Запорізької АЕС, але ситуація контрольована, повідомив в Telegram Енергоатом.

"Вода з Каховського водосховища необхідна для того, щоб станція отримувала підживлення для конденсаторів турбін і систем безпеки ЗАЕС. Зараз станційний ставок-охолоджувач наповнений: станом на 8:00 ранку рівень води становить 16,6 метра, і цього достатньо для потреб станції", – йдеться в повідомленні.

Укрзалізниця повідомила, що перший евакуаційний потяг з Херсона відправиться о 12:00. За потреби будуть призначені додаткові евакуаційні поїзди.