"Їх тут немає": Зеленський розкритикував реакцію ООН та Червоного Хреста на підрив Каховської ГЕС

. Президент України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

Організація Об’єднаних Націй та Міжнародний комітет Червоного Хреста не відреагували належним чином на знищення Росією греблі Каховської гідроелектростанції.

Про це заявив президент Володимир Зеленський, повідомляє Bild. Як зазначає видання, він висуває звинувачення на адресу Організації Об'єднаних Націй (ООН) і Червоного Хреста через мляву реакцію на катастрофу, влаштовану російськими окупантами.

"Їх тут немає! Хоча катастрофа сталася стільки годин тому, їх там немає", — зауважив президент.

Глава держави підкреслив, що ООН і Червоний Хрест повинні "першими бути там, щоб рятувати життя", оскільки саме для цього створювалися ці структури. Він також додав, що глибоко розчарований реакцією двох організацій на запити з України.

"Ми не отримали відповіді. Я в шоці", — наводить Bild слова Зеленського.

Він додав, що якщо реакція і була, то "дуже дипломатична".

"Нас уже не дивує те, що робить Росія. Катування, зґвалтування, все це було. Це їхній спосіб ведення війни", — наголосив президент.

Гарант також звинувачує росіян у тому, що вони залишили людей на окупованих затоплених територіях і перешкоджають рятувальній операції, яку могла б організувати українська сторона.

"Загинули люди, тварини. З дахів затоплених будинків люди бачать, як повз проносяться утопленики. Ви можете побачити це з іншого боку. Дуже важко вивозити людей з окупованої частини Херсонської області", — сказав Зеленський.

За його словами, при цьому життя рятувальників та волонтерів можуть опинитися під загрозою через дії російських військових.

"Якщо наші сили спробують їх (людей – ред.) витягнути, то по них здалеку будуть стріляти окупанти. Щойно наші волонтери захочуть їх врятувати, їх розстріляють. Усі наслідки ми зможемо побачити лише за кілька днів, коли вода трохи спаде", — наголосив Зеленський.

Що відомо про підрив Каховської ГЕС

Російські війська підірвали Каховську ГЕС. Масштаб руйнування, швидкість і обсяги води, ймовірні райони підтоплення наразі уточнюються, повідомив в Telegram речник оперативного командування "Південь" Владислав Назаров.

Внаслідок підриву Каховської ГЕС на Херсонщині евакуюють людей з потенційних зон затоплення на правобережній частині Херсонщини — з сіл Миколаївка, Ольгівка, Льово, Тягинка, Понятівка, Іванівка, Токарівка, Придніпровське, Садове, та частково місто Херсон.

За повідомленням Енергоатому, стрімке зниження рівня води в Каховському водосховищі є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС. Наразі ситуація на станції під контролем, український персонал моніторить усі показники.