У Бучі на кошти американців модернізують ліцей

Бучанський ліцей №3 Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Американські партнери допоможуть коштами завершити капітальний ремонт Бучанського ліцею №3. У цьому приміщенні під час окупації війська РФ розміщували свій штаб. Про це повідомляє пресслужба Бучанської міської ради у Telegram.

Зазначається, що сторони домовилися про подальшу співпрацю під час візиту Бучанського міського голови Анатолія Федорука до США. 26 березня було підписано відповідний меморандум з міжнародною громадською організацією Ukraine Focus.

Генеральний директор Ukraine Focus Брок Бірман і мер Бучі Анатолій Федорук підписали меморандум про відбудову ліцею Фото: Бучанська міська рада/Telegram

"Не так давно ми з Броком Бірманом погоджували тут перший меморандум про співпрацю, завдяки якому змогли закінчити дах ліцею. Тепер починаємо новий спільний проєкт, мета якого — завершити ремонт і повну модернізацію старого приміщення",— каже мер Бучі Анатолій Федорук.

Що відомо про руйнування і відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі, що на Київщині. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень.

У вересні мер Бучі Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Ці будинки зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в Бучанській громаді Київської області близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеню. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі, фото якої публікували світові медіа. У місті триває реалізація проєкту "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані і пошкоджені під час повномасштабного російського вторгнення. Нині вулиця Вокзальна — один будівельний майданчик для 11 осель.

Два кілометри нових будинків — це ціль з реконструкції вулиці Вокзальної в Бучі. Планується звести 12 нових та відремонтувати ще 80 пошкоджених будівель, повністю замінити комунікації та дорожнє покриття. Орієнтовна вартість проекту — 200 мільйонів гривень.

Представникам Міжнародної організації Save the Children показали, як в Бучі на Київщині відбудовують ліцей №3. Під час окупації війська РФ там розміщували свій штаб. Минулого року організація долучилася до ремонту цього освітнього закладу. Фонд виділив більше, ніж 6 млн гривень на відбудову. Наразі замінити 260 вікон та 77 дверей.

Читайте також

"Крила свободи": у Бучі презентували пам'ятну монету

Україна вимагає скликати Радбез ООН, Сили оборони стабілізували ситуацію в районі Бахмута. 397 день війни. Онлайн