Її фото облетіли усі медіа. У КОВА показали, як відбудовують вулицю в Бучі

Буча, Київська область, 1 березня 2022 року. Фото: Associated Press

Фото вулиці Вокзальної у Бучі на Київщині опублікували усі світові медіа. Там ЗСУ на початку повномасштабної війни розбили російську військову колону. Наразі вулиця на реконструкції. Про це повідомив очільник Київської обласної військової адміністрації Олексій Кулеба.

Внаслідок окупації вулиця, як і все місто, зазнала руйнувань та пошкоджень.

"Протягом найближчих трьох місяців на Вокзальній відремонтуємо 78 приватних будинків. 11 з яких будуються з нуля за підтримки благодійників", — написав Кулеба.

За його словами, 6 домівок вже збудовані, ще 3 – у процесі. На інших пʼятьох ділянках зараз облаштовують фундамент.

На вулиці планують облаштувати нове освітлення, газопостачання та тротуари.

Що відомо про окупацію Бучі

Російські військові на важкій техніці потрапили до Бучі зранку 27 лютого. Того ж дня ракета потрапила у житловий будинок, а міський голова Анатолій Федорук повідомив про перших загиблих.

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Коли після звільнення Бучі журналісти та українські військові потрапили в місто — там виявили факти масових убивств, деякі тіла були просто на вулиці, деякі — зі зв'язаними за спиною руками. Міський голова Бучі розповів, що вбивства мирних жителів у Бучі були цілеспрямованими і російські військові склали списки людей, яких хотіли знищити. Правоохоронці навіть виявили катівню в дитячому санаторії. Крім цього, міжнародні судмедексперти встановили, що окупанти застосовували невеликі металеві дротики, які використовували ще за часів Першої світової війни для ураження піхоти. Саме вони стали причиною смерті десятків цивільних.

Попри усі докази, в Міноборони РФ стверджували, що на територіях під контролем російських ЗС не постраждав жоден місцевий житель, а фото та відео з Бучі — "постановка київського режиму для західних ЗМІ". Після цих заяв, зокрема The New York Times вивчила супутникові знімки міста і виявила, що тіла вбитих мешканців лежали на вулицях Бучі ще з середини березня, а братська могила в місті з'явилася ще 10 березня.

Українська влада офіційно закликала світ доєднатись до розслідування вбивств мирних людей в Бучі. Після цього місто стало одним з тих, яке під час своїх візитів в Україну почали відвідувати світові лідери, а гуманітарні організації виділяти кошти на відбудову.

Читайте також

У Бучі побувала міністерка оборони Латвії