"Крила свободи": у Бучі презентували пам'ятну монету

Пам'ятна монета "Крила свободи". Фото: Бучанська міська рада / Telegram

Пам’ятну монету "Крила свободи" презентували в Бучі у неділю, 26 березня, до Дня Національної гвардії України. У KosenkoArtGallery представили група волонтерів "Специ евакуації", які з перших днів вторгнення Росії займалися евакуацією цивільного населення з міст та сіл Бучанського району.

Як зазначає у Telegram пресслужба Бучанської міськради, з одного боку монети зображений український найбільший у світі літак Ан-225 "Мрія". Він із полум'я виривається в небо як символ вічності, невмирущості та свободи.

"Присвячена монета подвигу 4-ої бригади оперативного призначення Нацгвардії "Рубіж". Саме її бійці у перші години широкомасштабного наступу російських військ зустріли ворога і відбили у загарбників аеропорт "Антонов", — йдеться у повідомленні.

Пізніше монету виставлять на продаж. А на зібрані кошти придбають автомобілі швидкої допомоги та спецобладнання для евакуації цивільного населення з районів бойових дій, повідомили у Бучанській міськраді.

Що відомо День Національної гвардії України

  • Національна гвардія України як самостійна силова структура існувала з 1991 по 2000 рік. Згодом у зв’язку з загостренням ситуації в Криму та у східних регіонах України було прийняте рішення відновити Національну гвардію.
  • 13 березня 2014 року Верховна Рада ухвалила Закон "Про Національну гвардію України", відповідно якого ця структура – військове формування з правоохоронними функціями.
  • День Національної гвардії встановлене згідно з Указом Президента від 18 березня 2015 року.

Читайте також

З’їсти морозиво, а тоді вбити: хто з військових РФ може стояти за розстрілом чотирьох цивільних у Бучі