У Бучі, незважаючи на свята, триває відбудова житла, зруйнованого війною

Фото: Бучанська міська рада/Telegram

У Бучі на Київщині триває реалізація проєкту "Вулиця Вокзальна" щодо відбудови приватних будинків, які були зруйновані і пошкоджені під час повномасштабного російського вторгнення. Нині вулиця Вокзальна — один будівельний майданчик для 11 осель.

Про це повідомляє Бучанська міська рада.

Окрім зведених "з нуля" 6 будинків, ще на 5 ділянках, не зважаючи на святкові дні, продовжується будівництво.

Відбудова пошкодженого житла по вул. Вокзальній у Бучі. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

На об'єктах, що вже збудовані і мають покрівлі, виконується внутрішнє оздоблення. Сприятливі погодні умови дозволили виконувати фасадні роботи, зазначили у міській раді.

Фасадні роботи на новозбудованих об'єктах. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Про старт будівництва в Бучі 11 нових будинків по вулиці Вокзальній та капітальний ремонт пошкоджених осель було оголошено наприкінці жовтня.

Фундаменти нових приватних будинків замість зруйнованого військами РФ житла в Бучі. Фото: Бучанська міська рада/Telegram

Відбудова проводиться в межах програми "Надія для Бучі". Її реалізація стала можлива завдяки фінансовій підтримці фонду Говарда Баффетта (HGBF), за сприяння Global Empowerment Mission, а також з допомогою Бучанської міської ради та громадської організації "Якість Життя".

Що відомо про відбудову Бучі

Буча була в окупації 33 дні. Російські війська залишили місто 31 березня. Увечері 2 квітня у Міністерстві оборони офіційно повідомили, що усі населені пункти Київської області звільнили від російських військових.

Понад 2,5 тисяч споруд пошкодили російські окупанти у Бучі, що на Київщині. Загалом збитки міста складають понад 5 мільярдів гривень.

У вересні мер Бучі Анатолій Федорук повідомляв, що у місті знесуть 372 приватних будинки і два багатоповерхових. Ці будинки зазнали суттєвих руйнувань внаслідок російської військової агресії і не підлягають відновленню.

2 січня 2023 року мер Бучі поінформував, що в Бучанській громаді Київської області близько 523 приватних будинків мають руйнування різного ступеню. З них 70 осель повністю знищені через російське вторгнення.

Читайте також

На Київщині відновили понад 5 600 об’єктів інфраструктури — ОВА