Зеленський підписав "антиколомойський" закон про банки

Офiцiйно
Офіс президента

Президент Володимир Зеленський підписав закон про банки, який унеможливлює повернення націоналізованих банків колишнім власникам.

"Документ, що його підписав Глава держави, передбачає комплекс змін, спрямованих на вдосконалення діяльності банків, зокрема шляхом зміцнення корпоративного управління, та врегулювання особливостей судового провадження у справах щодо виведення банків з ринку", — повідомили у пресслужбі Офісу президента.

Окрім того, документ запроваджує оновлені механізми виведення банків з ринку, які спрямовані на удосконалення ліквідаційної процедури та задоволення вимог якомога більшої кількості кредиторів банку, що ліквідується, а також удосконалення механізмів можливої участі держави у виведенні банку з ринку.

Цей закон був останньою невиконаною умовою Міжнародного валютного фонду. Тепер Україна зможе отримати черговий транш фінансової допомоги.

Що відомо

  • 13 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським".
  • Міністр юстиції Денис Малюська та представники інших фракції заявляли, що противники законопроєкту будуть блокувати підписання документу, зокрема, подаючи позови до Конституційного суду та ЄСПЛ.
  • 14 травня народний депутат Антон Поляков подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою визнати протиправними дії голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та голови парламентського комітету Данила Гетманцева через нібито порушення регламенту під час розгляду законопроєкту.
  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що очікує, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить так званий "антиколомойський" закон про банки, щоб Україна могла отримати 5 мільярдів доларів кредиту від Міжнародного валютного фонду.
  • 30 квітня Верховна Рада дозволила розглянути у другому читанні за спецпроцедурою законопроєкт про банки.
  • Раніше розгляд законопроєкту заблокували окремі нардепи, які подали понад 16 тисяч поправок до документу. Зокрема, рекордсменом із внесених 6000 поправок став виключений з фракції "Слуга народу" Антон Поляков. Ще 1500 поправок подала нардепка від СН та колишня журналістка 1+1 Ольга Василевська-Смаглюк.
  • 30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який унеможливить повернення ПриватБанку ексвласникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.
  • Проголосувати за документ парламентарів закликав Володимир Зеленський. За словами президента, його потрібно ухвалити задля отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, що допоможе уникнути дефолту.
  • Верховна Рада не ухвалила жодну з двох постанов нардепів Олександра Дубінського та Антона Полякова, які пропонували скасувати результати голосування за законопроєкт про банки через нібито порушення регламенту.