Психлікарні на межі закриття через недофінансування, під загрозою 22 тисячі пацієнтів — МОЗ

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що через "шалене" недофінансування на межі закриття більшість психіатричних лікарень країни, в яких перебувають 22 тисячі пацієнтів.

За його словами, під час імплементації другої черги реформи психіатрична та протитуберкульозна служби опинилися під найбільшою загрозою.

Міністр зазначив, що під час реформування служби його попередниками тариф на лікування пацієнтів був значно занижений, тож тепер психіатрична служба перебуває на межі знищення через недофінансування галузі.

"Найстрашніше в цьому, що у нас у багатьох спеціалізованих психічних лікарнях є близько 22 тисяч хворих, які мають хронічні психічні захворювання. Тобто це люди, які втратили соціальні зв'язки, вони повинні перебувати під наглядом медичних працівників", — сказав Степанов.

Він додав, що недофінансування багатьох спеціалізованих психіатричних лікарень складає від мінус 50% до мінус 80% порівняно з минулим роком (за даними МОЗ це понад 870 мільйонів гривень — ред.)

"Зрозуміло, що якщо лікарня отримує менше на 80% фінансування, то це практично закриття цієї лікарні", — наголосив керівник МОЗ.

Степанов заявив, що необхідні серйозні коректування, щоб лікарні не були закритті, а медичні працівники не звільнялися.

"Зараз ми закінчуємо наші розрахунки стосовно того, як саме будемо фінансувати і реформувати, у тому числі психіатричні лікарні, щоб вони не позакривалися і щоб наші медичні працівники не були звільнені", — сказав Степанов.

Що відомо

  • Раніше міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що нині практично всі психіатричні лікарні країни перебувають у скрутному становищі через недофінансування.
  • Повідомлялося, що у психіатричній лікарні на Рівненщині немає коштів на їжу та ліки для пацієнтів.
  • 27 квітня на протести вийшли медики столичної психіатричної лікарні та співробітники лікарень.
  • Представники Асоціації психіатрів України звернулися до президента через недофінансування галузі.