Меморандум із МВФ буде підписаний у травні — Зеленський

УНІАН

Президент Володимир Зеленський заявляє, що меморандум із Міжнародним валютним фондом буде підписаний у травні.

"Зараз я підпишу банківський закон — це остання передумова підписання меморандуму між Україною і МВФ. Я впевнений, що ми підпишемо його у травні, затягувати не можна", — заявив Зеленський на пресконференції 20 травня.

За словами президента, банківський закон прийде до нього 20, 21 чи 22 травня, і після його підпису "відкриються двері до допомоги від Міжнародного валютного фонду".

Читайте також: Зеленський скликав пресконференцію. Живий блог

Що відомо

  • 13 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським".
  • Міністр юстиції Денис Малюська та представники інших фракції заявляли, що противники законопроєкту будуть блокувати підписання документу, зокрема, подаючи позови до Конституційного суду та ЄСПЛ.
  • 14 травня народний депутат Антон Поляков подав позов до Окружного адміністративного суду Києва з вимогою визнати протиправними дії голови Верховної Ради Дмитра Разумкова та голови парламентського комітету Данила Гетманцева через нібито порушення регламенту під час розгляду законопроєкту.
  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що очікує, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить так званий "антиколомойський" закон про банки, щоб Україна могла отримати 5 мільярдів доларів кредиту від Міжнародного валютного фонду.
  • 30 квітня Верховна Рада дозволила розглянути у другому читанні за спецпроцедурою законопроєкт про банки.
  • Раніше розгляд законопроєкту заблокували окремі нардепи, які подали понад 16 тисяч поправок до документу. Зокрема, рекордсменом із внесених 6000 поправок став виключений з фракції "Слуга народу" Антон Поляков. Ще 1500 поправок подала нардепка від СН та колишня журналістка 1+1 Ольга Василевська-Смаглюк.
  • 30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який унеможливить повернення ПриватБанку ексвласникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.
  • Проголосувати за документ парламентарів закликав Володимир Зеленський. За словами президента, його потрібно ухвалити задля отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, що допоможе уникнути дефолту.
  • Верховна Рада не ухвалила жодну з двох постанов нардепів Олександра Дубінського та Антона Полякова, які пропонували скасувати результати голосування за законопроєкт про банки через нібито порушення регламенту.
Читайте також: Тисячі поправок до "антиколомойського" закону. Як це пояснюють депутати і що кажуть у Нацбанку

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного