Противники "антиколомойського" закону можуть звернутися до КС та ЄСПЛ — нардеп

Ексклюзивно
УНІАН

Заступник голови депутатської фракції "Голос" Ярослав Железняк вважає, що противники закону про банки, який парламент ухвалив 13 травня, спробують заблокувати його через Конституційний суд та Європейський суд із прав людини.

Про це він розповів в ефірі "Українського радіо".

"Банківський законопроєкт прийнятий і, напевно, найважливіше, аби він набув чинності й захистив наших платників податків від того, щоб не довелось десятки мільярдів повертати ексвласнику одного з банків", — сказав Железняк.

Нардеп упевнений, що опоненти закону не зупиняться, оскільки нині у Раді вже зареєстрували дві постанови про скасування голосування.

На його думку, цими постановами їхні автори хочуть заблокувати підписання закону.

Железняк зазначив, що голосування за ці постанови буде на наступному тижні, але, скоріш за все, вони будуть провалені, після чого законопроєкт набуде чинності.

Він висловив упевненість, що опоненти закону, аби повернути собі якісь гроші, вдаватимуться до таких засобів впливу, як звернення до Конституційного Суду України та Європейського суду з прав людини.

"Але тут я сповідаюсь на те, що і в нашому, і в європейському законодавстві є вже приклади такого регулювання, і на відповідність Конституції, і на відповідність іншим нормам, які захищають права людини, цей законопроєкт буде відповідати", — додав Железняк.

Щодо кредитного траншу МВФ, який обіцяли після ухвалення зазначеного закону, то нардеп додав: гроші будуть після того, як міжнародні партнери ознайомляться з текстом документа.

"Репутація нашої країни у міжнародних партнерів вже така, що вони не вірять нам, коли ми щось приймаємо. Вони хочуть почитати цей текст, тому будь-які фінансові транші виникнуть тільки тоді, коли президент підпише закон і він буде опублікований", — заявив він.

"На жаль, ми отримуємо не повноцінну програму, а скорочену. Вона вдвічі скорочена, тому грошей вдвічі менше. Тут немає глобальної зради. Але через те, що ми не ухвалили цей закон декілька місяців тому, зараз МВФ вже скорочує свої можливості, і ми можемо вдвічі менше отримати грошей. Сподіваюсь, що далі ми вийдемо на повноцінну співпрацю, коли закінчиться криза, пов'язана з коронавірусом", — зазначив Железняк.

Перед голосуванням за "антиколомойський" законопроєкт 13 травня лідерка ВО "Батьківщина" Юлія Тимошенко заявляла, що якщо його ухвалять, вона звертатиметься до Конституційного суду.

Що відомо

  • 13 травня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про банки, який називають "антиколомойським". Одразу після того, як цей документ підтримав парламент, нардеп та автор 6 тисяч поправок до закону Антон Поляков подав проєкт постанови про скасування результатів голосування.
  • Раніше прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що очікує, що Верховна Рада найближчим часом ухвалить так званий "антиколомойський" закон про банки, щоб Україна могла отримати 5 мільярдів доларів кредиту від Міжнародного валютного фонду.
  • 30 квітня Верховна Рада дозволила розглянути у другому читанні за спецпроцедурою законопроєкт про банки.
  • Раніше розгляд законопроєкту заблокували окремі нардепи, які подали понад 16 тисяч поправок до документу. Зокрема, рекордсменом із внесених 6 000 поправок став виключений з фракції "Слуга народу" Антон Поляков. Ще 1 500 поправок подала нардепка від СН та колишня журналістка 1+1 Ольга Василевська-Смаглюк.
  • 30 березня Верховна Рада підтримала у першому читанні законопроєкт, який унеможливить повернення ПриватБанку ексвласникам Ігорю Коломойському та Геннадію Боголюбову.
  • Проголосувати за документ парламентарів закликав Володимир Зеленський. За словами президента, його потрібно ухвалити задля отримання траншу від Міжнародного валютного фонду, що допоможе уникнути дефолту.