Туреччина назвала вимоги щодо членства Швеції у НАТО

. Фото: Depositphotos

Влада Туреччини оголосила офіційні вимоги до Швеції, без дотримання яких вона блокуватиме вступ цієї скандинавської країни до НАТО.

Вимоги опублікував Директорат з комунікацій при Апараті президента Туреччини.

"Відповідно до принципу колективної безпеки НАТО, Туреччина очікує конкретних запевнень від Швеції, яка підтримує терористичні організації", — йдеться у комюніке.

Зазначається, що Туреччина з 2017 року вимагала від Швеції  екстрадиції членів Робітничої партії Курдистану (РПК)Курдська політична організація, утворена 27 листопада 1978 як марксистсько-ленінська підпільна група. РПК домагається політичної автономії для населених курдами регіонів Туреччини, а також у сусідніх з Туреччиною країнах. Ідеологія й практика партії мають тоталітарний характер.Збройне крило РПК здійснило низку терористичних нападів на військові та цивільні цілі. Низка країн, зокрема Туреччина, США, Австралія, Канада, Німеччина, вважають РПК терористичною організацією. і FETOFETO чи "Хізмет" рух турецького письменника, релігійного і громадського діяча Фетхуллаха Гюлена. Рух побудований на принципах пацифізму, гуманізму, необхідності міжконфесійних та міжрелігійних зв’язків, відзначається прагненням до розвитку освіти, науки та фінансових сфер.Уряд Туреччини звинувачує рух "Хізмет" та його лідера у використанні своїх важелів впливу в армії та спробі держперевороту у 2016 році. Гюлен і "Хізмет" заперечують свою причетність до спроби перевороту. Навпаки, Гюлен заявив, що не виключає можливості інсценування путчу самим Ердоганом. Зараз Гюлен перебуває у добровільному вигнанні у США. Членів руху "Хізмет" влада Туреччини вважає терористами., яких вона вважає терористами, але досі не отримала позитивної відповіді.

Турецька сторона наголосила, що “шведська влада приймає членів терористичних організацій, з якими бореться Туреччина, на міністерському рівні, і підтримує їх діяльність всередині країни”.

Туреччина вимагає припинення політичної підтримки і фінансування РПК та FETO.

Анкара заявляє, що уряд Швеції виділив 367 млн доларів на підтримку РПК і надав їй дрони і протитанкову зброю.

Також Туреччина вимагає скасування шведського ембарго та санкцій проти себе у відповідь на "легітимні дії Туреччини для захисту своїх міжнародних прав у Середземномор’ї та убезпечення сирійського кордону".

Останній пункт вимог Туреччини – "глобальна співпраця для боротьби з тероризмом".

Що відомо

  • 12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. 15 травня президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що країна має намір подати заявку на членство в НАТО.
  • 15 травня владна Соціал-демократична партія Швеції ухвалила рішення про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу, а 16 травня про це офіційно оголосила прем'єрка Магдалена Андерссон. При цьому Швеція виступила проти розміщення у Швеції ядерної зброї та баз НАТО.
  • Процес вступу Фінляндії та Швеції у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Данія, Ісландія та Норвегія 16 травня привітали рішення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО й пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду їхніх заявок.
  • 18 травня Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії щодо приєднання до Північноатлантичного альянсу.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 90. Текстовий онлайн

"Як війна гібридна, так, чесно, буде й гібридний мир". Що сказали Зеленські в інтерв'ю до 3 річниці інавгурації

"Звичайне життя стаціонару, тільки пацієнти усі з кульовими пораненнями", — хірург з Ворзеля

Перший суд над російським військовим: хто такий Вадим Шишимарін і в чому його звинувачують

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу