"Вікно можливостей для атак РФ звужується". Експерт про злам західної думки та допомогу країн НАТО

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, саміт Альянсу у Мадриді, 28 червня 2022 року. Фото: АР

Сьогодні, 28 червня в Мадриді стартує саміт НАТО, який триватиме до 30 червня. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що саміт НАТО визначить Росію найбільшою та прямою загрозою. Тим часом українська влада просить Альянс про додатку військову допомогу. Чого чекати Україні від НАТО "Українському радіо" розповів керівник Українського центру безпеки та співпраці Сергій Кузан.

Масовані ракетні обстріли — це сигнал Заходу від РФ

Останніми потужними ракетними обстрілами по Україні — саме під час під час проведення міжнародних заходів саміту G-7 та НАТО — РФ намагається, зокрема, продемонструвати Заходу свою силу та виявити слабку ланку.

"Вони (Росія — ред.) дуже розраховують на те, що єдності в західної коаліції не буде: хтось буде проти. Хтось — виступить з мирними ініціативами чи спробує знову домовлятися з Путіним. Але вчорашнє засідання G-7 показало, що єдність є і хоча всі дуже хвилювалися про Німеччину, Францію, але і вони стоять разом із США, Канадою, Великобританією. Росіянам не вдається ані деморалізувати українців, ані розколи західну коаліцію. Вона сама себе заганяє в перелік держав-вигнанців разом з Північною Кореєю, Іраном, Сирією”, — пояснює Кузан.

Про зміну настроїв країн-членів НАТО

На думку експерта, зараз ми спостерігаємо злам західної думки, тому що кілька місяців тому мова про жодні системи протиповітряної та протиракетної оборони не йшла, а зараз — це найближчі очікування України.

"Вже зараз чітко стоїть питання постачання для нас протиповітряної оборони. Ми платимо високу ціну за такі політичні рішення і за страх Заходу постачати нам зброю одразу. Ми платимо життями наших людей, нашою зруйнованою країною, але в той же час відбувається великий злам на Заході в їхніх політичних колах. Все ж таки вони приймають потрібні для нас рішення, хай і з запізненням. Росія це розуміє, як і те, що вікно можливостей для їхніх атак звужується, тому зараз кидає всі свої ракети на Україну. Тим самим вони зменшують свій стратегічний оборонний запас ракетного озброєння і якщо в нас у всіх підрозділів буде достатнє озброєння, ми зупинимо Росію та переломимо хід цієї війни”, — пояснив Сергій Кузан.

Що відомо

  • Президента Володимира Зеленського запросили на саміт НАТО в Мадриді, який відбудеться 29-30 червня. На заході він виступить з промовою до лідерів союзників Альянсу.
  • Як заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, відповідальність за наслідки для глобальних енергетичних та продовольчих ринків має нести президент Росії Володимир Путін.
  • На саміті в Мадриді країни Альянсу ухвалять концепцію нової стратегії та оголосять, що Росія більше не є партнером Альянсу, а несе загрозу безпеці та миру.
  • США завершують роботу над новим пакетом допомоги Україні, зокрема на потреби ЗСУ передадуть системи протиповітряної оборони середньої та великої дальності.
  • Раніше канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що за погодженням з Нідерландами Німеччина надасть Україні найсучаснішу систему протиповітряної оборони (ППО), яку має ФРН — "IRIS-T".
  • Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок заявила, що на те, щоб передати Україні німецькі системи протиповітряної оборони IRIS-T SLM можуть знадобитись місяці.

Читайте також:

"Ми хочемо побудувати найзручнішу державу у світі" — Михайло Федоров про технологічні досягнення України попри війну

"Ми розуміли, що Росія не сприймає Україну як самостійну державу". Іван Заєць про те, як приймали Конституцію

Війна та атомна енергія: як працює Запорізька АЕС під окупацією

Війна. Всі новини