Фінляндія відхилила одну з вимог Туреччини щодо вступу до НАТО

. Фінляндія. Фото: Wikipedia

Фінляндія відмовилася виконувати вимогу Анкари щодо вступу до Альянсу. Влада не погодилася екстрадувати курдів, яких Туреччина вважає терористами.

Як пише видання Yle, на початку червня Мін'юст Фінляндії отримав від Туреччини десять запитів щодо екстрадиції представників Робочої партії Курдистану та Руху Фетхуллаха Гюлена.

При цьому Фінляндія задовольнила лише два випадки. Це були люди, яких не звинувачували в тероризмі — обидві справи стосувалися сексуальних злочинів.

За інформацією видання, Туреччина також зажадала від фінської влади екстрадиції людини, засудженої за підпал посольства в Гельсінкі.

Що відомо

  • 12 травня президент Фінляндії Саулі Ніїністьо та прем'єр-міністр Санна Марін зробили спільну заяву, в якій повідомили про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу. 15 травня президент і уряд Фінляндії офіційно оголосили, що країна має намір подати заявку на членство в НАТО.
  • 15 травня владна Соціал-демократична партія Швеції ухвалила рішення про підтримку вступу країни до Північноатлантичного Альянсу, а 16 травня про це офіційно оголосила прем'єрка Магдалена Андерссон. При цьому Швеція виступила проти розміщення у Швеції ядерної зброї та баз НАТО.
  • Процес вступу Фінляндії та Швеції у Північноатлантичний альянс відбудеться швидко та спокійно, а члени Альянсу тепло зустрінуть країну у своїх лавах, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг. Данія, Ісландія та Норвегія 16 травня привітали рішення Фінляндії та Швеції стати членами НАТО й пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду їхніх заявок.
  • 18 травня Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії щодо приєднання до Північноатлантичного альянсу.
  • 24 травня влада Туреччини оголосила офіційні вимоги до Швеції, без дотримання яких вона блокуватиме вступ цієї скандинавської країни до НАТО.
  • Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг підтримав позицію Туреччини щодо вступу Швеції та Фінляндії до Північноатлантичного альянсу — НАТО.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 94. Текстовий онлайн

"Не залишити каменю на камені": президентка Єврокомісії закликала світ продовжувати тиск на Росію

"Звичайне життя стаціонару, тільки пацієнти усі з кульовими пораненнями", — хірург з Ворзеля

Перший суд над російським військовим: хто такий Вадим Шишимарін і в чому його звинувачують

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу