Зеленський привітав вступ Фінляндії та Швеції у НАТО

Фото: НАТО

Президент Володимир Зеленський звернувся до учасників саміту НАТО в Мадриді, привітавши рішення Фінляндії та Швеції увійти до складу Північноатлантичного альянсу.

Про це повідомляє Офіс президента.

"Україна вітає рішення щодо приєднання Фінляндії і Швеції до Альянсу, і це дуже добре, що це сталося зараз, до того, як Росія могла би почати діяти і проти цих держав", — зазначив президент.

Він нагадав, що об’єктом Російської агресії може стати будь-хто.

"Потрібно бачити справжні цілі Росії, і якби вони були іншими, зараз не було би бажання Фінляндії та Швеції приєднатись до Альянсу, отримати спільну безпеку", — підкреслив Зеленський.

28 червня стало відомо, що турецька сторона попередньо погодилася на вступ Швеції й Фінляндії до Північноатлантичного Альянсу.

НАТО. Усі останні новини

Що відомо

  • Фінляндія і Швеція після вторгнення Росії в Україну оголосили, що планують вступати до НАТО. Це питання має вирішитись у червні — на саміті Альянсу в Мадриді. Відмова від нейтральності та курс на приєднання до Альянсу знайшов відгук у фінському політикумі й суспільстві на тлі війни. У Кремлі наголосив, що "у Росії з'явиться більше офіційно оголошених противників", якщо Фінляндія та Швеція вступлять до НАТО.
  • Втім, попри те, що секретар НАТО Єнс Столтенберг схвально оцінив ініціативу країн приєднатися до НАТО, а Данія, Ісландія та Норвегія навіть пообіцяли гарантувати їхню безпеку на час розгляду заявок, Туреччина заблокувала початкове рішення НАТО опрацювати заявки Швеції та Фінляндії.
  • Анкара оголосила свої умови для вступу країн, зокрема екстрадицію членів Робітничої партії Курдистану, а також скасування шведського ембарго та санкцій проти себе. Фінляндія відмовилась виконувати цю вимогу.

Читайте також

"Це претензії до усього НАТО". Чому Туреччина проти Швеції та Фінляндії в Альянсі

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу