"Процес іде": Президентка ЄК не впевнена, що шостий пакет санкцій проти РФ буде готовий за 48 годин

Фото: deutschland.de

Країни Європейського союзу ще не досягли згоди щодо шостого пакета санкції проти Росії, який включає нафтове ембарго. Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн закликала до єдності.

Про це вона сказала перед початком спеціального засідання Європейської ради.

За словами фон дер Ляєн, Єврокомісія та глави держав ЄС останні кілька днів багато працювали над шостим пакетом антиросійських санкцій і ця тема досі відкрита.

"Ми плідно попрацювали вже над 5 пакетами санкцій і це ніколи не було легко, зараз це також не легко. Ми ще поки не досягли згоди, але процес іде. Мої очікування низькі, що він буде готовий за 48 годин. Але я впевнена, що після цього буде можливість. Мій заклик до країн, що в нас є єдиний ключ до успіху — солідарність з Україною та єдність ЄС, — сказала президентка ЄК.

Вона також зазначила, що лідери ЄС обговорили ще три теми:

 1. Слабкі місця у сфері оборони та аналіз їх.
 2. Repower EU — план із диверсифікації від російських енергоносіїв та великі інвестиції в відновлювану енергетику.
 3. Україна, а саме фінансова допомога, полегшення фінансового тягаря, і перебудова України у середньостроковій та довгостроковій перспективі.

Що відомо

 • У Брюсселі 30−31 травня відбудеться спеціальне засідання Європейської ради, присвячене Україні, енергетиці, продовольчій безпеці та обороні.
 • За інформацією ЗМІ, Європейський Союз розглядає можливість послаблення ембарго на імпорт нафти з Росії через позицію Угорщини. Йдеться про дозвіл на імпорт російської нафти через трубопроводи, тоді як під заборону підпадатиме лише перевезення морем.
 • За словами президента Володимира Зеленського, поки Євросоюз зволікає з узгодженням шостого пакета санкцій проти Росії, Москва отримує від європейців майже по мільярду євро на день за постачання енергоресурсів.
 • Під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що країни Заходу мають продовжувати підтримку України та посилювати санкційний тиск на Росію, щоб завдати якомога більшої шкоди її економіці.
 • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
 • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
 • Проти нафтового ембарго ЄС висловилась Угорщина, яка стверджує, що це боляче вдарить по її населенню. Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що для подолання наслідків такого кроку його країна потребує до 18 мільярдів євро.
 • За даними Reuters, видобуток нафти в Росії за підсумком 2022 року може знизитися на 17% — з 524 млн тонн у 2021 році до 433-475 млн тонн. Прогнозується також незначне зниження експорту російської нафти: з 231 млн тонн до 213-228 млн тонн.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 96. Текстовий онлайн

ЄС знову не погодив шостий пакет санкцій — ЗМІ

Євросоюз готує план на випадок зупинки постачання газу з РФ

Bloomberg: ЄС хоче імпортувати газ з Ізраїлю, щоб зменшити залежність від РФ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу