Перейти до основного змісту

ЄС може затвердити послаблене нафтове ембарго через Угорщину — ЗМІ

ЗМІ

Європейський Союз розглядає можливість послаблення ембарго на імпорт нафти з Росії через позицію Угорщини. Йдеться про дозвіл на імпорт російської нафти через трубопроводи, тоді як під заборону підпадатиме лише перевезення морем.

Про це повідомляє The Guardian.

Уперше ідея виключити трубопроводи з-під дії ембарго була порушена кілька тижнів тому, але в ЄС її швидко відхилили як таку, що дає нечесні переваги країнам, які отримуватимуть російську нафту дешевше, ніж інші — зокрема Угорщина, Чехія і Словаччина.

За оцінками самого ЄС, через ухвалення "послабленого" нафтового ембарго Угорщина отримуватиме нафту на 35% дешевшу, ніж сусідні країни. А проте, через неможливість затвердити шостий пакет санкцій Євросоюз готовий дозволити імпорт нафти трубопроводами.

"Не мати згоди або затягувати ситуацію буде найгіршим варіантом, але й бачити, як шантаж призводить до наслідків, теж невесело", — поділилось із The Guardian своєю оцінкою ситуації дипломатичне джерело в ЄС.

Питання послаблення нафтового ембарго посилило протиріччя між Угорщиною та її традиційними союзниками в Центрально-Східній Європі, додає видання. Приміром, спротив Будапешта критикують польські дипломати, називаючи його політичним, а не технічним.

Крім того, Угорщина наполягала, щоб питання нафтового ембарго навіть не було обговорене на саміті ЄС, який має відбутися 30-31 травня, щоб не виявляти "внутрішніх суперечностей". Це, за даними The Guardian, обурило інших членів ЄС.

Що відомо

  • Поки Європейський Союз зволікає з узгодженням шостого пакета санкцій проти Росії, та отримує від європейців майже по мільярду євро на день за постачання енергоресурсів. Про це заявив президент Володимир Зеленський у відеозверненні за підсумками 92 дня війни.
  • Під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що країни Заходу мають продовжувати підтримку України та посилювати санкційний тиск на Росію, щоб завдати якомога більшої шкоди її економіці.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • Проти нафтового ембарго ЄС висловилась Угорщина, яка стверджує, що це боляче вдарить по її населенню. Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що для подолання наслідків такого кроку його країна потребує до 18 мільярдів євро.
  • За даними Reuters, видобуток нафти в Росії за підсумком 2022 року може знизитися на 17% — з 524 млн тонн у 2021 році до 433-475 млн тонн. Прогнозується також незначне зниження експорту російської нафти: з 231 млн тонн до 213-228 млн тонн.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 95. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Топ дня
Вибір редакції