Перейти до основного змісту

Bloomberg: ЄС хоче імпортувати газ з Ізраїлю, щоб зменшити залежність від РФ

ЗМІ
ЄС хоче імпортувати газ з Ізраїлю, щоб зменшити залежність від РФ, повідомило Bloomberg. Ілюстративне фото: Unsplash

Європейський Союз прагне укласти угоду із імпорту ізраїльського газу через Єгипет для зменшення залежності від російського блакитного палива. Планується, що газ буде скраплюватись у Єгипті, після чого транспортуватись до ЄС.

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на проєкти домовленостей.

Вони передбачають, що ЄС, Ізраїль та Єгипет посилять співпрацю в межах зеленої енергетики. Ізраїльська сторона, крім того, зможе продавати блакитне паливо за вищими цінами, ніж на внутрішньому ринку (наразі Ізраїль експортує газ тільки до Єгипту та Йорданії).

Як нагадує Bloomberg, ще у квітні Румунія висловила зацікавленість в імпорті скрапленого природного газу з Ізраїлю, а сам він наростив експорт блакитного палива до Єгипет. Водночас для значного збільшення експорту країна повинна буде розробити нові родовища, передусім у Середземному морі.

ЄС офіційно не прокоментував дані про підготовку згаданих домовленостей.

Напередодні іспанська газета El Pais повідомила, що ЄС розглядає можливість побудови газопроводу з Іспанії до Італії, який дозволяв би постачати скраплений природний газ державам-членам і таким чином зменшив би залежність від російського блакитного палива.

Читайте також: ЄС профінансує будівництво трубопроводів до Угорщини, щоб та підтримала нафтове ембарго — ЗМІ

Що відомо

  • 31 березня президент Росії Володимир Путін підписав указ про новий порядок розрахунків за постачання природного газу з "недружніми країнами" — оплата за постачання газу до країн, які запровадили санкції проти РФ, переведуть у рублі.
  • Усі країни Європейського Союзу, за винятком Угорщини, публічно відхилили вимогу Росії платити за блакитне паливо в рублях. Неприйнятною таку практику назвала і "Велика сімка", оскільки вона суперечить контрактам на постачання газу.
  • Газові компанії Польщі та Болгарії — PGNiG та "Булгаргаз" — 26 квітня отримали від російського "Газпрому" повідомлення про припинення постачання газу. 27 квітня це офіційно підтвердили в Росії. А 21 травня Росія припинила постачання природного газу до Фінляндії на тлі відмови фінської сторони переходити на нову схему сплати.
  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. Однак на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • Так, Литва 22 травня повністю припинила імпорт нафти, газу та електроенергії з Російської Федерації. Відтепер країна забезпечує всі відповідні потреби самостійно або завдяки імпорту з інших держав.

Читайте також

Глава "Нафтогазу" не виключив арбітражу з "Газпромом" через оплату за транзит газу

Росія заборонила транзит газу через польську ділянку газогону "Ямал-Європа"

В Україну можна імпортувати скраплений газ із Греції, Хорватії, Польщі та Литви — Оператор ГТС

Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС

Вторгнення Росії в Україну, день 92. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Топ дня
Вибір редакції