Угорщина вже просить до 18 млрд євро, щоб підтримати нафтове ембарго ЄС

AP

Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто стверджує, що для того, аби країна могла обійтися без російської нафти й підтримати відповідне ембарго Європейського Союзу, їй потрібні 15-18 мільярдів євро.

Про це повідомляє Reuters.

"Європейська комісія спричинила проблему своєю пропозицією, тож з боку Угорщини справедливо очікувати, що ЄС запропонує рішення: профінансувати інвестиції та компенсації за зростання цін, що потребує повної модернізації енергетичної системи Угорщини в суму 15-18 мільярдів євро", — сказав Сійярто.

Він нагадав, що Угорщина пропонує як альтернативу виключити з-під дії обмежень транспортування нафти трубопроводами, залишивши лише морські перевезення — і в такому разі готова підтримати шостий пакет санкцій ЄС.

Раніше Сійярто заявляв, що Угорщині потрібно 700-750 мільйонів євро для позбавлення залежності від російської нафти.

Читайте також: Орбана вп’яте обрали прем’єром Угорщини. Він знову заявив, що Будапешт не повинен "втручатись" у війну в Україні

Що відомо

  • ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
  • На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
  • За даними Reuters, видобуток нафти в Росії за підсумком 2022 року може знизитися на 17% — з 524 млн тонн у 2021 році до 433-475 млн тонн. Прогнозується також незначне зниження експорту російської нафти: з 231 млн тонн до 213-228 млн тонн.
  • Європейська комісія (виконавчий орган Європейського Союзу) готова профінансувати будівництво додаткових нафтових трубопроводів до Угорщини для того, щоб та підтримала запровадження ембарго на нафту з Росії, повідомила з посиланням на поінформовані джерела іспанська газета El Pais.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 82. Текстовий онлайн

“Нас робить людьми мистецтво, за нього ми й воюємо” — історії українських експолонених

"Готуються до останнього бою, бо не вірять у дипломатію". Що розповіли дружини бійців "Азовсталі"

"Коли Україна переможе, Росія буде ослаблена" — інтерв’ю з заступницею помічника держсекретаря США

"Ще з 2014 року ясно, що Росія розуміє тільки грубу силу" — інтерв’ю з головою представництва ЄС в Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу