Поки Європейський Союз зволікає з узгодженням шостого пакета санкцій проти Росії, та отримує від європейців майже по мільярду євро на день за постачання енергоресурсів.
Про це заявив президент Володимир Зеленський відеозверненні за підсумками 92 дня війни.
На його думку, розгортання бойових дій можна було б уникнути, "якби світ поставився до ситуації в Україні як до своєї ситуації", а також якби світові лідери не загравали з Росією, а реально натиснули на неї.
"Ось просто погляньте на ситуацію зараз. Скільки вже тижнів Європейський Союз намагається узгодити шостий пакет санкцій проти Росії. Поки вона отримує від європейців майже по мільярду євро на день за постачання енергоресурсів", – сказав Зеленський.
Також, за його словами, світ досі не наважився заблокувати російську банківську систему, щоб позбавити РФ змоги фінансувати не тільки війну проти України, а й політику створення розколів і криз у світі. Крім того, Зеленський заявив, що Україна досі бореться за надання необхідної зброї, яка б допомогла змінити характер боїв і вигнати росіян з української землі.
"За час із 26 травня 2014 року і тим паче з 24 лютого цього року й до сьогодні було безліч можливостей у тих, хто справді має для цього силу, щоб поставити крапку і сказати: тепер Росія справді відчує повну ціну за те, що вона робить проти України, проти європейської єдності і проти свободи як такої", – підсумував президент.
Війна. Усі останні новини
Що відомо
- Під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що країни Заходу мають продовжувати підтримку України та посилювати санкційний тиск на Росію, щоб завдати якомога більшої шкоди її економіці.
- ЄС імпортує з Росії приблизно третину нафти й до 40% природного газу. Україна не раз закликала запровадити ембарго на російські енергоресурси, щоб Москва позбулася важливого джерела фінансування. А проте, на такий крок поки пішли лише окремі члени ЄС.
- На початку травня Єврокомісія представила країнам-членам ЄС проєкт нового пакету санкцій проти Росії, в якому, серед іншого, передбачено нафтове ембарго для РФ. На тлі цього повідомлення на світових ринках зросли ціни на нафту.
- Проти нафтового ембарго ЄС висловилась Угорщина, яка стверджує, що це боляче вдарить по її населенню. Угорський міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що для подолання наслідків такого кроку його країна потребує до 18 мільярдів євро.
- За даними Reuters, видобуток нафти в Росії за підсумком 2022 року може знизитися на 17% — з 524 млн тонн у 2021 році до 433-475 млн тонн. Прогнозується також незначне зниження експорту російської нафти: з 231 млн тонн до 213-228 млн тонн.
Читайте також
Вторгнення Росії в Україну, день 92. Текстовий онлайн
Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.
Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу
Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!