США закликали Азербайджан та Вірменію провести демаркацію кордону

Сполучені Штати закликали Азербайджан та Вірменію провести перемовини про демаркацію лінії кордону між державами.

Як повідомляється на сайті Білого дому, про це заявив радник з питань національної безпеки Джейк Салліван під час окремих розмов із прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашиняном та президентом Азербайджану Ільхамом Алієвим.

"Пан Салліван передав прихильність Сполучених Штатів миру, безпеці та процвітанню на Південному Кавказі. Він висловив занепокоєння нещодавньою напруженістю між Вірменією та Азербайджаном, а також підкреслив, що військові рухи поблизу недемаркованих кордонів є безвідповідальними та провокаційними", – йдеться у повідомленні.

Також посадовець привітав постійне спілкування обох сторін конфлікту та прагнення лідерів країн розв’язати це питання мирним шляхом.

"Крім того, він підкреслив необхідність проведення двома країнами офіційних дискусій щодо демаркації свого міжнародного кордону", – наголошується у тексті заяви.

Окрім того, Салліван запевнив лідерів Вірменії та Азербайджану у прихильності США щодо досягнення регіонального примирення шляхом двосторонньої взаємодії та в ролі співголів Мінської групи ОБСЄ із врегулювання конфлікту в регіоні.

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 25 грудня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що готовий як піти у відставку за рішенням народу, так і продовжити свою роботу на чолі уряду країни.
  • 25 лютого Генеральний штаб Збройних сил Вірменії виставив вимогу відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. Пашинян назвав це спробою "збройного перевороту".
  • 25 квітня Пашинян подав у відставку, щоб відповідно до домовленості, досягнутої з опозиційними політичними силами, парламент двічі не обирав нового прем'єр-міністра і в країні були організовані позачергові парламентські вибори.
  • 18 березня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на тлі тривалої політичної кризи оголосив про дострокові вибори до парламенту, які пройдуть 20 червня.
  • 14 травня виконувач обов'язків прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян заявив, Азербайджан не виконав умову про повне виведення своїх військ з вірменської території.
  • 16 травня Азербайджан оголосив про початок навчань, у яких візьмуть участь близько 15 тисяч військовослужбовців.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!