Прем'єр Вірменії оголосив дострокові вибори до парламенту

АР

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив про дострокові вибори до парламенту, які пройдуть 20 червня.

Про це Пашинян заявив у Facebook.

"Сьогодні відбулася зустріч з керівником фракції "Процвітаюча Вірменія" Гагіком Царукяном. На зустрічі ми зафіксували, що найкращий вихід із складної внутрішньополітичної ситуації – це позачергові парламентські вибори", – розповів Пашинян.

За його словами, за підсумками консультацій з президентом Вірменії Арменом Саркісяном, правлячою парламентською фракцією "Мій крок" та керівником опозиційної парламентської фракції "Світла Вірменія" Едмоном Марукяном було визначено, що позачергові вибори в країні пройдуть 20 червня.

Едмон Марукян, лідер однієї з найбільших опозиційних сил в країні заявив, що для його партії "Світла Вірменія" проведення виборів 20 червня є прийнятним рішенням.

Що відомо

  • 10 листопада 2020 року у Єревані спалахнули акції протесту після того, як прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви із президентами Азербайджану та Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху. Через заворушення та заклики до повалення влади затримали щонайменше шістьох демонстрантів. Акції протесту проти уряду Пашиняна періодично проходять у країні до тепер.
  • На початку жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 25 листопада азербайджанські війська увійшли до другого району Нагірного Карабаху.
  • 25 грудня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що готовий як піти у відставку за рішенням народу, так і продовжити свою роботу на чолі уряду країни.
  • 25 лютого Генеральний штаб Збройних сил Вірменії виставив вимогу відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. Пашинян назвав це спробою "збройного перевороту".
  • Європейський союз закликав всі сторони конфлікту у Вірменії утриматися від подальшої ескалації. У свою черг прем'єр-міністр Нікол Пашинян наказав військовим, які вимагають його відставки, "займатися своєю справою".

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу