Азербайджан запровадив воєнний стан з 28 вересня

. Президент Азербайджану Ільхам Алієв. Фото: AP

Азербайджан з 28 вересня запроваджує на всій території країни воєнний стан. Про це на брифінгу повідомив помічник президента Азербайджану Хікмет Гаджиєв, інформує агенція APA.

У зв'язку з воєнним станом з 21:00 до 06:00 діятиме комендантська година. Під час комендантської години людям не дозволяється виходити на вулицю без посвідчень особи і спеціальних документів.

Указ президента Ільхама Алієва направлено у міллі меджліс (парламент) Азербайджану для затвердження.

Раніше парламент на екстреному засіданні ухвалив постанову про введення воєнного стану в ряді міст і районів країни.

Що відомо

  • Раніше у Вірменії оголосили воєнний стан та мобілізацію.
  • 27 вересня у збройному конфлікті Вірменії та Азербайджану сталося загострення. Міноборони Азербайджану заявило, що Вірменія обстріляла села і позиції азербайджанської армії у прифронтовій зоні, президент Ільхам Алієв повідомив про загиблих серед цивільного населення. У відповідь премʼєр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що азербайджанські військові ініціювали наступ на Нагірний Карабах і оголосив загальну мобілізацію. Україна вже висловила занепокоєння через загострення конфлікту.
  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території.
  • Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Мінська група ОБСЄ, створена в 1992 році, є посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту. До групи входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція і США.
  • Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.