Азербайджан заявив про 550 убитих військових Вірменії. Єреван каже про 31

. Вірменська армія знищує азербайджанські танки на лінії зіткнення у Нагірному Карабасі, 27.09.2020/АР

У Міноборони Азербайджану заявили, що в результаті боїв за контроль над Нагірним Карабахом загинули 550 вірменських військових. У Міністерстві оборони Вірменії повідомляють про загибель 31 своїх бійців.

"Згідно з розвідданими, отриманими до кінця дня операції, в результаті бойових дій вірменська армія зазнала серйозних втрат. Було знищено 22 танки та іншої бронетехніки противника, 15 зенітно-ракетних комплексів "ОСА", 18 безпілотних літальних апаратів (БПЛА), 8 артилерійських установок. Втрати противника в живій силі склали понад 550 осіб убитими і пораненими. Три склади боєприпасів вірменської армії були знищені в різних напрямках", - повідомляється на сайті Міноборони.

Там додали, що "в ході боїв у напрямку села Талиш був знищений командир десантно-штурмового батальйону противника підполковник Лерник Варданян, а особовий склад військової частини, яким він командував, зазнав великих втрат".

Водночас на сайті вірменського Міноборони опублікували два списки із загиблими військовими. У першому імена 16 бійців, у другому - 15.

Раніше Єреван заявляв про те, що Азербайджан втратив близько 200 людей, близько 30 одиниць бронетехніки, близько 20 безпілотників і іншу техніку. А у вірменської сторони близько 100 поранених та 16 загиблих. У Баку це назвали “брехнею і дезінформацією” заяву Єревану про підбиті танки, вертольоти та безпілотники.

Генпрокуратура Азербайджану заявила про загибель п'яти членів однієї сім'ї в результаті обстрілів Вірменії. Також генпрокуратура повідомила про поранення 19 мирних жителів.

Що відомо

  • Вранці 27 вересня в Нагірному Карабасі почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих та поранених та оголосили воєнний стан.
  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території.
  • Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Мінська група ОБСЄ, створена в 1992 році, є посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту. До групи входять Азербайджан, Вірменія, Білорусь, Німеччина, Італія, Швеція, Фінляндія і Туреччина. Співголовами групи є Росія, Франція і США.
  • Азербайджан не вважає самопроголошену Нагірно-Карабаську республіку стороною конфлікту і відмовляється вести з нею переговори.