Прем'єр Вірменії заявив, що готовий до відставки "за рішенням народу"

АР

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що готовий як піти у відставку за рішенням народу, так і продовжити свою роботу на чолі уряду країни.

"Я готовий залишити пост прем'єр-міністра в результаті рішення людей. І я можу залишити пост прем'єр-міністра лише за рішенням людей. Я також готовий продовжувати керівництво Республікою Вірменія у ці важкі часи у випадку відновлення довіри людей", - написав він у Facebook.

Він також наголосив, що не чіпляється, однак наголосив, що не може "недбало ставитись до уряду, посади прем'єр-міністра, яку мені дали люди". Для розв'язання питання він запросив політиків на консультації щодо проведення спеціальних виборів.

"Є лише один спосіб отримати відповідь на всі ці питання - провести спеціальні парламентські вибори. Виходячи з вищевикладеного, я запрошую парламентські та зацікавлені позапарламентські сили на консультації щодо проведення спеціальних парламентських виборів у 2021 році", - написав Пашинян.

Протести у Вірменії почалися після підписання угоди про припинення вогню у Нагірному Карабаху 10 листопада. Кілька сотень людей вийшли на вулиці та штурмували будівлю парламенту. До мітингів долучилася вірменська опозиція. Вже у грудні вони оголосили про "Рух за порятунок Вітчизни", який вимагає відставки прем'єр-міністра Пашиняна. 22 грудня мітингувальники встановили намети на Площі Республіки у столиці країни Єревані.

При цьому сам голова уряду заявив, що кількість прихильників опозиції "зведена до мінімуму".

"Опозиція мала всі можливості забезпечити підтримку населення. Вона має величезні фінансові, медіа та організаційні ресурси, вона мала широкі можливості для організації мітингів та протестів, але не тільки не могла отримати підтримку народу для своїх вимогам, але й кількість її прихильників знизилася до мінімуму, а процеси на площі згортаються", - написав Пашинян.

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 10 листопада Азербайджан, Вірменія та Росія підписали угоду про принення вогню на території Нагірного Карабаху. Після цього президент Азербайджану Ільхам Алієв заявив про перемогу у війні за цю територію. 10 грудня у Баку пройшов святковий парад. Натомість у Вірменії люди кілька днів мітингували під будівлею уряду за відставку прем'єр-міністра Ніколи Пашиняна.
  • Парламент Азербайджану схвалив скасування воєнного стану в країні з півночі 12 грудня.
  • 13 грудня Азербайджан та Вірменія взаємно звинуватили один одного у поновленні боїв на території Нагірного Карабаху. Сили Служби держбезпеки Азербайджану заявили про проведення "вимушеної антитерористичної операції", а Вірменія про продовження "провокаційних дій" з боку Баку.