Прем'єр Вірменії подав у відставку

АР

Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян 25 квітня оголосив про свою відставку. Це сталося незадовго до позачергових парламентських виборів в країні.

Про це він заявив у відеозверненні, яке транслювалося на його Facebook-сторінці.

"Для реалізації конституційних положень і розпуску парламенту я сьогодні подаю у відставку. Я міг би подати у відставку не сьогодні, але я вирішив зробити це саме в День громадянина. Таким чином, отриману від громадянина владу ми повертаємо йому, щоб він вирішив подальшу долю влади за допомогою вільних, справедливих і конкурентних виборів", — сказав Пашинян, якого цитує "Sputnik-Вірменія".

Він уточнив, що до позачергових виборів до парламенту, які мають відбутися 20 червня, він буде тимчасово виконувати обов'язки глави уряду. Пашинян також повідомив, що очолювана ним партія "Громадський договір" візьме участь у виборах, а він буде балотуватися у прем'єри.

"Якщо народ вирішить, що я повинен залишити пост прем'єра, то я виконаю його бажання. Якщо народ вирішить, що я повинен залишатися прем'єром, то я виконаю і це рішення", — пообіцяв політик.

Зазначається, що за чинною Конституцією країни проведення позачергових виборів можливе лише в разі, якщо очільник уряду подає у відставку, а парламент двічі не обирає нового.

Що відомо

  • 18 березня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на тлі тривалої політичної кризи оголосив про дострокові вибори до парламенту, які пройдуть 20 червня.
  • 10 листопада 2020 року у Єревані спалахнули акції протесту після того, як прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про підписання заяви із президентами Азербайджану та Росії про припинення бойових дій в Нагірному Карабаху. Через заворушення та заклики до повалення влади затримали щонайменше шістьох демонстрантів. Акції протесту проти уряду Пашиняна періодично проходять у країні до тепер.
  • На початку жовтня Азербайджан погодився на переговори з ОБСЄ щодо конфлікту у Нагірному Карабаху. Наступного дня Азербайджан і Вірменія домовилися про припинення вогню, проте уже за добу почали звинувачували одне одного у порушенні режиму припинення вогню.
  • 25 листопада азербайджанські війська увійшли до другого району Нагірного Карабаху.
  • 25 грудня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що готовий як піти у відставку за рішенням народу, так і продовжити свою роботу на чолі уряду країни.
  • 25 лютого Генеральний штаб Збройних сил Вірменії виставив вимогу відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. Пашинян назвав це спробою "збройного перевороту".
  • Європейський союз закликав всі сторони конфлікту у Вірменії утриматися від подальшої ескалації. У свою черг прем'єр-міністр Нікол Пашинян наказав військовим, які вимагають його відставки, "займатися своєю справою".
  • Наприкінці березня прем'єр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що у квітні подасть у відставку.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного