Вірменія звинуватила Азербайджан у невиконанні домовленостей щодо виводу військ

АР

Виконувач обов'язків прем'єр-міністра Вірменії Нікол Пашинян заявив, Азербайджан не виконав увагу про повне виведення своїх військ з вірменської території.

"Ця угода була частково виконана; є території, які азербайджанці справді залишили. Але, оскільки домовленість була виконана не повністю, сьогодні я звернувся до президента Росії з проханням про військову допомогу", — заявив Пашинян, передає Reuters.

Водночас в адміністрації російського президента Володимира Путіна наразі не повідомляють, що робитиме Росія.

"Звичайно, вірменська сторона висловила надзвичайну стурбованість ситуацією на кордоні. Цю стурбованість поділив і президент Путін", - заявив у п'ятницю представник Кремля Дмитро Пєсков.

Що відомо

  • Конфлікт між Вірменією та Азербайджаном через Нагірний Карабах розпочався в 1988 році. До укладення угоди про припинення вогню Баку втратив контроль над Нагірним Карабахом і частиною прилеглих районів країни – всього до 20% міжнародно визнаної території. Режим припинення вогню був встановлений у травні 1994 року. Посередником у налагодженні переговорів про мирне врегулювання конфлікту є Мінська група ОБСЄ.
  • 27 вересня в Нагірному Карабаху почався наступ азербайджанських військ. Азербайджан назвав відкриття вогню його військовими "контрнаступом", заявивши, що йдеться про відповідь на обстріли з боку вірменських сил. Прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян звинуватив Азербайджан у початку війни. Обидві країни заявили про вбитих і поранених та оголосили воєнний стан.
  • 25 грудня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян оголосив, що готовий як піти у відставку за рішенням народу, так і продовжити свою роботу на чолі уряду країни.
  • 25 лютого Генеральний штаб Збройних сил Вірменії виставив вимогу відставки прем'єр-міністра Нікола Пашиняна. Пашинян назвав це спробою "збройного перевороту".
  • 25 квітня Пашинян подав у відставку, щоб відповідно до домовленості, досягнутої з опозиційними політичними силами, парламент двічі не обирав нового прем'єр-міністра і в країні були організовані позачергові парламентські вибори.
  • 18 березня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян на тлі тривалої політичної кризи оголосив про дострокові вибори до парламенту, які пройдуть 20 червня.