Право на землю зберігається: в ДонОДА відповіли на питання про компенсації за зруйноване житло

Право на землю зберігається: в ДонОДА відповіли на питання про компенсації за зруйноване житло

Право на землю зберігається: в ДонОДА відповіли на питання про компенсації за зруйноване житло Фото: Операція об'єднаних сил

У разі отримання компенсації за зруйноване житло в результаті збройної агресії РФ право на землю зберігається.

Про це розказали 27 січня під час зустрічі з жителями Широкиного та керівництва області.

Широкине вже шість років перебуває у зоні активних бойових дій. З цього села виїхали понад тисячу жителів.

У вересні 2020 року уряд ухвалив постанову № 767 "Питання виплати грошової компенсації постраждалим, житлові будинки (квартири) яких зруйновано внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією Російської Федерації". Максимальна сума компенсації складає 300 тисяч гривень.

Як розказали в облдержадміністрації, люди, які втратили житло, побоюються, що у разі отримання компенсації вони можуть втратити право на землю.

"Навіть якщо будинок офіційно визнають зруйнованим, права на землю нікуди не дінуться. Після завершення війни можна буде повернутися і відбудувати новий будинок на тому самому місці", - пояснили чиновники.

Також повідомляють, що минулого року у бюджеті на компенсації за зруйноване війною житло виділили 20 мільйонів гривень, то у 2021 році - 114 мільйонів гривень.

Що відомо

  • За даними моніторингової місії ООН з прав людини, внаслідок бойових дій на Донбасі було пошкоджено чи зруйновано понад 50 тисяч житлових будинків.
  • 10 липня 2019 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Постанови № 947 «Про затвердження Порядку надання та визначення розміру грошової допомоги постраждалим від надзвичайних ситуацій, які залишилися на попередньому місці проживання». Цей документ передбачає можливість отримати компенсацію за зруйноване житло до 300 тис. гривень.
  • За інформацією Донецької ОДА, на території Донеччини, яка підконтрольна українському уряду, зруйновано/пошкоджено 13 030 житлових будинків всіх форм власності, з них 1 129 багатоквартирних та 1 1901 приватних будинків. Станом на початок 2020 року, відновили 7 441 житлових будинків, з них: 841 багатоквартирний будинок та 6600 приватних будинків
  • Згідно даних Луганської ОДА, на території Луганщини кількість зруйнованих і пошкоджених під час проведення АТО/ООС житлових будинків станом на 1 серпня 2019 року складає 7 468 об’єктів.
  • За інформацією МінТОТ на території Луганської та Донецької областей пошкоджено 13021 об’єктів житлового фонду (з них 825 – будинків комунальної форми власності, 12188 – будинків приватної власності, 8 – будинків ОСББ). Орієнтовна сума коштів, необхідних для відновлення зазначених об’єктів, становить 2 млрд. 719 млн. 2917 тис. 356 грн.
  • УГСПЛ супроводжує 60 справ щодо отримання компенсації за зруйноване або пошкоджене майно на національному рівні. Справи стосуються майна, яке розташоване як на підконтрольній, так і непідконтрольній території. В Європейському суді з прав людини УГСПЛ надає правову допомогу потерпілим, майно яких зруйноване, та у справах щодо відсутності доступу до майна приблизно у 100 справах.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди