"Ми маємо збільшити виробничі потужності". Генсек ООН закликав пришвидшити вакцинацію

"Ми маємо збільшити виробничі потужності". Генсек ООН закликав пришвидшити вакцинацію

"Ми маємо збільшити виробничі потужності". Генсек ООН закликав пришвидшити вакцинацію
AP

Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Гутерріш переконаний, що наразі існує велика небезпека мутацій коронавірусу, тому країни мають швидше розгортати вакцинацію населення, збільшуючи виробничі потужності. Він наголошує що багаті країні не будуть у безпеці, якщо вакцинують своїх громадян, а населення бідніших країн вакцинація омине.

Як заявив Генсек ООН під час економічного форуму у Давосі, вакцини швидко потрапляють до країн з високим рівнем доходу, а в найбідніших країнах світу їх немає взагалі.

"Якщо розвинені країни думають, що вони будуть в безпеці, якщо будуть вакцинувати свій народ, не звертаючи уваги на світ, що розвивається, вони помиляються. Нині існує явна реальна небезпека мутацій, які зроблять вірус більш передаваним, більш летальним і більш стійким до існуючих вакцин. Ми повинні діяти швидко", – сказав генеральний секретар.

На його думку, виробничі потужності з виробництва вакцин по всьому світу повинні бути значно збільшені, повинні бути надані ліцензії та забезпечена доступність.

"Наше завдання зараз полягає в тому, щоб провести найбільше і швидке розгортання вакцин, яке коли-небудь бачив світ, щоб охопити всіх і всюди. Але запасів вакцин як і раніше не вистачає, а розподіл йде нерівномірно", – сказав Гутерріш.

За його словами, для відновлення також необхідна фінансова підтримка.

"Але вакцинація - не панацея. Ми також повинні знайти способи більш справедливо справлятися з драматичними соціально-економічними наслідками пандемії", – додав він.

Раніше на заході Гутерріш висловив пересторогу, що США і Китай можуть розділити світ на дві частини.

Що відомо

  • У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Через це понад 20 країн призупинили авіасполучення з Британією.
  • У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що заможні країн скупили більшу частину вакцини від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали вакцину.
  • Moderna заявляє, що її вакцина від COVID-19 залишається ефективною проти нових штамів коронавірусу, виявлених у Британії та Південній Африці.
  • Європейська комісія пропонує ввести більш жорсткі вимоги до мандрівників, які в'їжджають до країн Європейського союзу. Зокрема, подорожувальникам пропонується обов'язково надавати негативний ПЛР-тест та проходити карантин.
На початок