Понад 20 країн вже призупинили авіасполучення з Британією через новий штам COVID-19

Понад 20 країн вже призупинили авіасполучення з Британією через новий штам COVID-19

Оновлено
Понад 20 країн вже призупинили авіасполучення з Британією через новий штам COVID-19
Associated Press

У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єр- міністра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Внаслідок цього Європейський Союз проведе термінову кризову зустріч в Брюсселі, щоб обговорити обмеження на транспортне сполучення з Великобританією.

Як повідомляє The Guardian, зустріч має відбутися у Брюсселі 21 грудня. Нараду виріши провести через те, що країни Європи почали скасовувати авіасполучення з Великою Британією.

Які країни вже скасували авіасполучення

Франція призупинила всі сполучення, зокрема і вантажні перевезення, з Великобританією на 48 годин.

Болгарія також призупинила польоти з та до Великобританії, але, на відміну від короткострокових термінів, прийнятих у багатьох інших країнах, її заборона діє до 31 січня.

Тимчасово заборонила всі польоти з Великобританії і Туреччина.

За даними видання Times of Israel, уряд Ізраїлю вирішив заборонити в'їзд для іноземців, які приїхали з Великобританії, Данії та Південної Африки. Туристів, що прибули з цих трьох країн, не будуть пускати в країну. Ізраїльтяни, які повертаються з них, повинні будуть залишитися на двотижневий карантин у готелях.

Як пише Deutsche Welle, уряд Нідерландів тимчасово зупинив усі пасажирські рейси, що прибувають з Великобританії, після виявлення в Нідерландах випадку нового штаму коронавірусу. Заборону, яка починає діяти з 20 грудня і триватиме щонайменше до 1 січня, ввели через кілька годин після того, як Великобританія оголосила про новий локдаун.

Слідом за Нідерландами, як повідомляє видання TheJournal, Бельгія тимчасово зупинила залізничне та авіасполучення з Британією. Прем'єр-міністр країни Олександр Де Кроо повідомив, що заборона діятиме не менше 24 години.

За даними італійського видання La Repubblica, Італія також скасовує авіасполучення з Великобританією через новий, більш агресивний штам COVID-19.

Уряди Німеччини, за даними Deutsche Welle, заборонив провітрене сполучення із Великобританією. Міністерство транспорту ФРН повідомило, що заборона почне діяти з понеділка, 21 грудня, і триватиме щонайменше до 31 грудня. Винятки зроблять лише для вантажних літаків.

Крім цього, МВС Німеччини також наказало поліції розпочати перевірки пасажирів з Великобританії та Південно-Африканської республіки, де також був виявлений новий штам коронавірусу.

Австрійський уряд, за даними газети Kronen Zeitung, також заборонив польоти з Великобританії.

"У цій небезпечній ситуації швидкі дії є звичайною справою", - сказав міністр закордонних справ Олександр Шалленберг.

Швеція також планує закрити авіасполучення з Великою Британією. Відповідне рішення уряд планує ухвалити 21 грудня.

"Ми готуємо рішення про заборону на в'їзд з Великобританії. Воно повинно набрати чинності якомога", - зазначив міністр внутрішніх справ Мікаель Дамберг, повідомляє телеканал STV.

Швейцарія також тимчасово зупинила авіасполучення з Британією і ПАР через нову мутацію коронавірусу.

Естонія, за словами прем'єр-міністра Юрі Ратаса, тимчасово закриє повітряний простір з Великобританією. Заборона продовжиться до нового року. Міністр економіки і інфраструктури Тааві Аас додав, що рішення переглянуть після покращення ситуації. Окрім того, сполучення припинили естонські сусіди - Латвія та Литва.

Польоти вже заборонені з Чехії, Ірану, Саудівської Аравії, Сальвадору, Колумбії, Канади.

Що відомо про вірус

За словами Джонсона, новий штам вірусу може бути на 70% заразнішим і передається швидше, ніж оригінальний вид захворювання. Водночас він повідомив, що наразі немає жодних даних про те, що нова мутація вірусу викликає важчий перебіг захворювання чи відрізняється вищою смертністю. Прем'єр Британії додав, що, враховуючи ранні дані про цей новий варіант вірусу та потенційний ризик, який він представляє, британці не зможуть відсвяткувати Різдво, як планували.

Також в країні знову призупинять роботу непродовольчих магазинів, спортивних залів і низки підприємств сфери послуг. Громадян закликають не виходити з домівок без нагальної потреби.

В інтерв'ю Sky News експертка Управління громадського здоров'я Англії С'юзан Гопкінс розповіла, що мутований варіант коронавірусу виявили ще у вересні в одного з пацієнтів, утім тоді на це не звернули належної уваги.

Наразі немає підтверджень того, що виявлена мутація може спричинити більше смертей і що вакцина від COVID-19 буде недієвою проти неї.

Що каже ВООЗ

Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) повідомила, що знаходиться в тісному контакті з британськими офіційними особами з приводу нового штаму вірусу.

"Вони (Велика Британія - ред.) продовжать ділитися інформацією і результатами свого аналізу і поточних досліджень. Ми будемо інформувати держави-члени та громадськість про те, що дізнаємося про характеристики цього варіанту вірусу і будь-яких наслідки", - повідомили у ВООЗ.

Як повідомляє BBC, нову мутацію вірусу виявили в Нідерландах, Данії та Австралії. Наразі немає ніяких доказів того, що новий варіант COVID-19 інакше реагує на вакцини.

Що відомо

  • Початок сезону зимових свят більшість країн ЄС відбувається в умовах значного зростання кількості хворих на COVID-19. У зв'язку з цим національні уряди попереджають, що святкування Різдва та Нового року пройдуть в умовах карантинних обмежень
  • Швеція, Ірландія та Франція радять громадянам утриматися від планування подорожей на різдвяні канікули через можливі карантинні обмеження.
  • Фінське відомство охорони здоров'я та соціального розвитку рекомендує громадянам Фінляндії святкувати Різдво у родинному колі, не проводити заходи за участю понад 10 осіб і дотримуватися карантинних заходів.
  • Різдвяні літургії Папи Франциска у Ватикані цьогоріч проходитимуть без участі людей у зв'язку з пандемією коронавірусу. Служби транслюватимуться онлайн.
  • Початок лижного сезону в країнах ЄС можуть відкласти через пандемію коронавірусу.
  • Австрія втретє за час пандемії планує оголосити черговий локдаун після Різдва.
  • Уряд Італії оголосив про запровадження загальнонаціонального карантину на новорічні свята через поширення коронавірусу.
На початок