Moderna заявляє, що її вакцина від COVID-19 ефективна проти нових штамів вірусу

Moderna заявляє, що її вакцина від COVID-19 ефективна проти нових штамів вірусу

Moderna заявляє, що її вакцина від COVID-19 ефективна проти нових штамів вірусу
. AP

Американська фармацевтична компанія Moderna заявляє, що її вакцина від COVID-19 залишається ефективною проти нових штамів коронавірусу, виявлених у Британії та Південній Африці.

Про це повідомляється на сайті компанії.

У компанії заявили, що щеплення двома дозами вакцини Moderna від COVID-19 захищатиме від нових штамів, які нині виявлені. Як пише BBC, для дослідження Moderna дослідники вивчили зразки крові, взяті у восьми осіб, які отримали рекомендовані дві дози вакцини Moderna.

Нейтралізувальні антитіла, що виробляються імунною системою організму, зупиняють проникнення нового штаму вірусу у клітини.

Зразки крові, піддані впливу нових варіантів, виявилися досить антитілами для досягнення цього нейтралізувального ефекту, хоча для варіанту з Південної Африки він був не таким сильним, як для варіанту з Великобританії. Дослідники Moderna заявляють, що це може означати, що захист від варіанту Південної Африки може зникнути швидше.

Moderna оголосила про початок своєї клінічної стратегії з проактивної боротьби з пандемією, оскільки вірус продовжує розвиватися. Крім цього у компанії заявили, що також запускають клінічну програму з підвищення імунітету до нових варіантів коронавірусу.

Як повідомили у Moderna, дослідження вже відправили на сервіс препринтів та проведе додаткову пресконференцію після того, як дослідження буде доступне.

Що відомо

  • У Великій Британії виявили новий штам коронавірусу, який, за словами прем'єра країни Бориса Джонсона, може бути на 70% заразнішим, ніж вже відомий. Через це понад 20 країн призупинили авіасполучення з Британією.
  • Moderna заявила, що розроблена компанією вакцина від COVID-19 здатна забезпечити імунітет, щонайменше, на три місяці.
  • Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США повідомила, що новий штам коронавірусу може привести до хибнонегативних результатів тесту на COVID-19.
  • Агентство з регулювання лікарських засобів і медичних товарів Великої Британії схвалила використання вакцини від COVID-19 від компанії Moderna.
  • Європейська комісія пропонує ввести більш жорсткі вимоги до мандрівників, які в'їжджають до країн Європейського союзу.
На початок