Китай та США можуть розділити світ на дві частини – Генсек ООН

Китай та США можуть розділити світ на дві частини – Генсек ООН

Китай та США можуть розділити світ на дві частини – Генсек ООН
. AP

Генеральний секретар Організації об'єднаних націй Антоніу Гутерріш висловив пересторогу, що США і Китай можуть розділити світ на дві частини.

Про це він повідомив у своєму виступі на віртуальній зустрічі економічного форуму у Давосі, передає Associated Press.

"Світ розколеться на дві частини, і дві найбільші економіки на Землі лідируватимуть у двох регіонах з різними домінуючими валютами, торговельними та фінансовими правилами, кожна зі своїм власним інтернетом, і своєю власною геополітичною та військовою стратегією "з нульовою сумою". Ми повинні зробити все можливе, щоб не допустити такого розколу", – заявив він.

Окрім цього він висловив думку, що людство не бажає повторення "трагедії та кризи 2020 року", однак є безліч уразливих місць в сучасному світі, включно з відсутністю консенсусу щодо використання кіберпростору та зростаючими ризиками розповсюдження ядерної та хімічної зброї.

Як пише CNN, своєю чергою на форумі у Давосі голова Китайської Народної Республіки Сі Цзіньпін закликав уряди "відмовитися від ідеологічних забобонів і разом йти шляхом мирного співіснування, взаємної вигоди та взаємовигідного співробітництва".

"Створення невеликих кіл або початок нової холодної війни тільки підштовхне світ до поділу і навіть конфронтації", – сказав Сі Цзіньпін.

Він додав, що дійові особи у світовій спільноті не повинні боротися один проти одного і попередив, що світ ризикує "повернутися у світ джунглів", якщо відмовиться від багатосторонності.

Що відомо

  • У Всесвітній організації охорони здоров'я (ВООЗ) заявили, що заможні країн скупили більшу частину вакцини від COVID-19, у той час, коли країни з середнім та низьким рівнем доходу ще не отримали вакцину.
  • Верхня палата Конгресу США розпочне судові слухання у справі щодо імпічменту 45-му президентові США Дональду Трампу 8 лютого.
На початок