П’ятому президенту України Петру Порошенку, а нині лідеру партії "Європейська солідарність" нібито відмовили в закордонному відрядженні до Сполучених Штатів. Там політик, зокрема, мав зустрітися із представниками команди американського президента Дональда Трампа. Очільник Верховної ради Руслан Стефанчук прокоментував це, та заявив, що отримав заяву на виїзд нардепа ввечері 1 квітня, з вимогою цього ж дня вранці випустити його за кордон.
Про те, що Порошенка не випустили з України, заявили у партії "Європейська солідарність".
Як стверджують у політсилі, Порошенко мав бути "ключовим спікером з питань України" на правоцентристській конференції "Виклики у глобальному політичному ландшафті — як зміцнити демократію". Це щорічний захід, на якому обговорюють та координують підходи до розвитку трансатлантичної єдності та співробітництва.
Крім того, як розповіли у "ЄС", під час конференції Порошенко планував низку зустрічей зустрітися в Мар-а-Лаго з представниками команди президента США Дональда Трампа.
Під час них політики мали намір обговорити стратегії завершення війни, стримування й протидії Росії, а також шляхи зміцнення "політичної, демократичної, економічної та військової стійкості України". Проте, як твердять у "ЄС", спікер Верховної ради Руслан Стефанчук "заблокував" відрядження Порошенка. Там вважають, що голова парламенту зробив це за вказівкою Офісу президента.
Що каже спікер ВР Руслан Стефанчук
Голова парламенту Руслан Стефанчук прокоментував це, та заявив, що отримав заяву на відрядження Порошенка надійшла до мене ввечері 1 квітня, з вимогою цього ж дня вранці випустити нардепа за кордон.
"Якби ще додали прохання погодити відрядження телепортом — було б чесніше. Бо оформлювати документи за кілька годин після того, як депутат вже мав виїхати, — це жанр фантастики, а не приклад системної парламентської роботи", — йдеться у його дописі у Facebook.
Він також зазначив, що відрядження нардепів можливі "виключно у межах міжпарламентської діяльності".
"Це не дрібний шрифт у правилах — це суть. А коли в заявці йдеться про участь у конференції на запрошення декана — бачте, але це вже більше схоже на конференційний туризм із бонусом самопіару. І до офіційної парламентської роботи немає жодного відношення", — додав Стефанчук.
Це не вперше, коли Порошенка не випускають за кордон. Зокрема 16 січня він повідомив, що нібито через розпорядження керівника служби безпеки президента його знову не випустили у відрядження до Брюсселя. Тоді планував зустрітися з лідером "Європейської народної" партії Манфредом Вебером.
На початку березня Politico, посилаючись на неназваних українських депутатів та експерта з зовнішньої політики США від Республіканської партії, повідомляло, що чотири соратники Трампа провели таємні переговори з представниками української опозиції, під час яких обговорювали проведення президентських виборів.
Тоді Порошенко заперечив, що говорив з американцями про вибори. За його словами, вибори можливі після припинення вогню і підписання мирної угоди з гарантіями безпеки для України. Порошенко також стверджував, що його команда працює з американськими партнерами публічно і прозоро і навіть пропонувала українській владі скоординувати ці зустрічі.
Що відомо про санкції проти Петра Порошенка
РНБО 12 лютого запровадила санкції проти експрезидента та нардепа Петра Порошенка, бізнесменів Ігоря Коломойського, Костянтина Жеваго і Геннадія Боголюбова, а також проти колишнього народного депутата Віктора Медведчука.
Серед іншого їм заблокували активи. Порошенко, Боголюбов, Медведчук, Коломойський та Жеваго отримали заборону брати участь у приватизації, оренді державного майна, збільшувати статутний капітал підприємств тощо. Також вони мають припинити угоди, зокрема у сфері безпеки та оборони. Санкції введені безстроково.