Бізнес очікує курс гривні до долара на рівні 29,68 UAH/USD у 2021– Нацбанк

Бізнес очікує курс гривні до долара на рівні 29,68 UAH/USD у 2021– Нацбанк

Опитування
Бізнес очікує курс гривні до долара на рівні 29,68 UAH/USD у 2021– Нацбанк УНІАН

Очікування бізнесу щодо економічного розвитку України у 2020 році погіршилися, а прогнозований курс національної валюти наближається до показника 30 гривень за долар.

Про це свідчать дані квартального опитування власників бізнесу, проведеного Національним банком України.

Результати дослідження демонструють погіршення респондентами оцінок загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, інвестиційних витрат на машини, обладнання та інвентар, а також фінансово-економічного стану власних підприємств. Підприємства очікують, що обсяги виробництва товарів і послуг в Україні в наступні 12 місяців і далі скорочуватимуться.

Очікування бізнесу від економічної ситуації в 2021 погіршилися – НацбанкНБУ

Інфографіка від НБУ

Інфляційні очікування представників бізнесу посилилися: в четвертому кварталі очікувана річна інфляція склала 7,9% у порівнянні з 7,0% в попередньому кварталі. Майже половина опитаних підприємств вважають, що інфляція буде нижча за 7,5%. При цьому кожен п'ятий респондент прогнозує інфляцію від 7,5% до 10,0%.

На думку бізнесменів, ослаблення гривні значно вплинуло на інфляцію: про це зазначили 71,9% респондентів проти 69,4% в минулому кварталі. Також зросли девальваційні очікування бізнесу. Середнє значення обмінного курсу, яке респонденти очікують через 12 місяців, становить 29,68 UAH / USD (в попередньому кварталі ‒ 28,99 UAH / USD). 44,5% підприємств вважає, що обмінний курс буде коливатися в межах від 29,01 UAH / USD до 30,00 UAH / USD.

Довідка. Квартальне опитування підприємців проводилося НБУ у період з 5 листопада до 3 грудня 2020 року. У ньому взяли участь 693 підприємства з 22 регіонів країни (без даних з тимчасово окупованої території Криму, а також Донецької та Луганської областей).

Що відомо

  • Радник президента України з питань економіки Олег Устенко заявив, що січневий карантин в Україні не вплине на курс валют, більш того – є підстави для зміцнення гривні.
  • Національний банк України прогнозує незначний вплив на економіку анонсованого урядом карантину у січні та заявляє, що "карантин вихідного дня" також має несуттєві наслідки.
  • У листопаді 2020 року споживчі ціни підвищилися на 1,3%, зокрема найбільше подорожчали продукти харчування, житлово-комунальні послуги і транспорт.
  • Українська гривня за індексом Біг Мака опинилася в п'ятірці найбільш недооцінених валют світу.
  • Більшість громадян України більше бояться наслідків для української економіки від введення карантину, ніж епідемії коронавірусу на території країни.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди