"Продовження полювання на відьом". Трамп зробив перші заяви за тиждень після штурму Капітолію

"Продовження полювання на відьом". Трамп зробив перші заяви за тиждень після штурму Капітолію

"Продовження полювання на відьом". Трамп зробив перші заяви за тиждень після штурму Капітолію
AP

Президент США Дональд Трамп, проти якого в Конгресі почали процедуру імпічменту, заявив, що це викликає лють, але додав, що не хоче насильства. Це були перші публічні коментарі 45-го президента США після спроб захоплення його прихильниками Капітолію.

"Що стосується імпічменту, це справді продовження найбільшого полювання на відьом в історії політики. Це смішно, абсолютно смішно. Цей імпічмент викликає жахливу лють, і вони це роблять, і це дійсно жахлива справа, яку вони роблять" – сказав Трамп, повідомляє CNN.

Він додав, що продовження процедури імпічменту створює "величезну небезпеку для нашої країни"

Читайте також: Четверо загиблих, десятки затриманих і комендантська година. Як проходив штурм Конгресу у США

Чинний президент США не коментував власну роль у штурмі Капітолію, але повторив: "Ми не хочемо насильства, ніколи, ми абсолютно не хочемо насильства".

Трамп стане першим президентом США, проти якого двічі застосовували процедуру імпічменту, якщо в середу Палата представників підтримає відповідне рішення.

Що відомо

  • Палата представників Конгресу США оприлюднила текст постанови про імпічмент президента Дональда Трампа за лічені дні до завершення терміну його повноважень.
  • 6 січня близько 22:00 за київським часом у США протестувальники розпочали штурм будівлі Конгресу США під час засідання Сенату. На засіданні мали затвердити результати виборів президента США, на яких переміг Джозеф Байден. Під час штурму у приміщенні сталися сутички протестувальників з поліцією.
  • Президент США Дональд Трамп відправив до Конгресу Національну гвардію. Правоохоронці витіснили демонстрантів з будівлі Капітолію. Також Дональд Трамп і Джозеф Байден звернулися до американців та закликали зупинити протести.
  • Протестувальниця, яка отримала поранення у груди під час штурму будівлі Конгресу, померла в лікарні. Усього під час сутичок загинуло п'ять людей, серед яких офіцер поліції.
  • Конгрес остаточно затвердив Байдена президентом США після підрахунку голосів Колегії виборників.
  • 25 вересня 2019 року спікерка Палати представників США демократка Ненсі Пелосі вже оголошувала про запуск процесу імпічменту президента Трампа. Однак 5 лютого американський Сенат відхилив обидві статті звинувачення на адресу Трампа. На цьому третя в історії США процедура імпічменту завершилася.
На початок