Російська вакцина потребує додаткової перевірки, перш ніж потрапити в Україну — Степанов

Російська вакцина потребує додаткової перевірки, перш ніж потрапити в Україну — Степанов

Російська вакцина потребує додаткової перевірки, перш ніж потрапити в Україну — Степанов
.

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов розповів, що російська вакцина від коронавірусу Sputnik V, заявку на реєстрацію якої подала харківська компанія "Біолік", має пройти додаткові перевірки аби потрапити на ринок України.

"Це єдиний лікарський засіб, російська вакцина Sputnik, напроти якого є така кількість політики. Це зрозуміло, тому що Російська Федерація завжди використовувала будь-яку можливість у своїй гібридній війні", - сказав глава МОЗ під час брифінгу 8 січня.

Він розповів, що 6 січня харківська компанія "Біолік" лише подала заявку до Державного експертного центру на дозвіл продавати в Україні російську вакцину. Утім, крім цього, компанія ще повинна подати реєстраційну форму, а також досьє, в якому має бути чітко доведена безпечність препарату та показані результати трьох фаз клінічних випробувань.

Степанов додав, що лише за результатами усіх цих подань можливо буде говорити про якість препарату.

"Нарешті ми хоч побачимо не якісь там політичні гасла, а що таке ця російська вакцина. За результатами поданих документів можна буде говорити про якість цих документів, і більш відверто говорити про вакцину", — наголосив він.

Глава МОЗ також зазначив, що Україна здатна забезпечити себе вакциною від COVID-19 від провідних світових виробників, які подають заявки відкрито і якісно, "не влаштовуючи інформаційну війну".

"Саме такими вакцинами від світових виробників ми та плануємо робити щеплення українцям", — додав він.

Що відомо

  • Напередодні гендиректор держпідприємства "Медичні закупівлі України" (ДП МЗУ) Арсен Жумаділов заявив, що Україна не має наміру закуповувати російську вакцину Sputnik V, адже наразі у світі розробляється безліч альтернативних препаратів.
  • Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 2 січня заявив, що російська вакцина проти COVID-19 не пройшла третю фазу клінічних досліджень, а тому не має шансів отримати дозвіл на її використання в Україні.
  • Всесвітня організація охорони здоров'я схвалила першу вакцину проти COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech.
На початок