У Бразилії був зупинений завершальний етап випробувань китайської вакцини-кандидата від COVID-19 після смерть добровольця 29 жовтня.
Як пише Bloomberg, вакцина мала назву Coronavac і нині Агентство охорони здоров'я Бразилії аналізує, чи слід продовжувати дослідження.
Інститут БутантанІнститут Бутантан — біомедичний дослідницький центр, розташований у місті Сан-Паулу, Бразилія та підпорядкований Секретаріату охорони здоров'я штату Сан-Паулу. Інститут розташований на кампусі Університету Сан-Паулу. Сан-Паулу, який разом з китайською компанією Sinovac брав участь у розробці вакцини на місцевому рівні, заявив, що "був здивований цим рішенням" і "вивчає подробиці того, що сталося". Директор інституту Дімаш Коваш заявив, що смерть не пов'язана з вакциною.
Тим часом Китай вже почав випробування своїх вакцин від COVID-19, зокрема Coronavac, на сотнях тисяч своїх добровольців. Розробники вакцини заявили, що впевнені у її безпеці та сказали, що смерть людини не має відношення до нового препарату. Зазначається, що Китай виступає за надання експериментальних вакцин тисячам людей.
Раніше Бразилії помер доброволець, який брав участь у клінічних тестуваннях вакцини проти COVID-19, розробленої британською компанією AstraZeneca спільно з Оксфордським університетом. Тим часом президент країни Жаїр Болсонару заявив, що уряд не купуватиме вакцину проти коронавірусу китайського виробництва.
Читайте також: "Прототип прототипу. Що таке українська вакцина проти COVID-19 та коли вона з'явиться"
Що відомо
- Ізраїль отримав всі необхідні схвалення своєї вакцини від COVID-19 і з листопада починає її випробування на добровольцях.
- Головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко 16 жовтня повідомив, що в межах ініціативи COVAX Україна отримає вакцину від коронавірусу або безкоштовно або за зниженою ціною.
- За словами Ляшка, планується використання вакцини фірми AstraZeneca та американської Novavax. Кожній країні буде поставлятися препарат одного типу.
- Вакцина компанії AstraZeneca і Оксфордського університету успішне тестування фаз 1 і 2. Нині триває тестування на учасниках.
- Випробування вакцини в Оксфорді були призупинені у вересні після повідомлення про побічний ефект у пацієнта у Великобританії, але відновлені через кілька днів.