Хто вони – депутати нового скликання? Підсумок місцевих виборів у Миколаєві та області

Хто вони – депутати нового скликання? Підсумок місцевих виборів у Миколаєві та області

Хто вони – депутати нового скликання? Підсумок місцевих виборів у Миколаєві та області

Місцеві вибори – одна з тем, яку обговорювали у 2020 році. 25 жовтня миколаївці обирали депутатів, які впливатимуть на майбутнє Миколаївщини найближчі п'ять років. Давайте згадаємо, як відбувалися місцеві вибори. Хто керуватиме містом? Хто вони – депутати нового скликання? Чому прийшли до влади? Та чи є в них досвід роботи в самоврядуванні?

У 2020 році місцеві вибори відбулись відразу з декількома нововведенням. Через високий рівень захворюваності в регіоні, на виборчих дільницях діяли карантинні обмеження. На вході виборцям міряли температуру, а в приміщення одночасно не пускали більше 12 людей. Для виборців з ознаками захворювання, передбачили окремі кабінки.

Друге нововведення – бюлетені, їх було чотири: один давав змогу проголосувати за міського голову, другий – за новий склад Миколаївської обласної ради, третій – за кандидатів на пост депутатів міської ради, і четвертий – за депутатів районної ради.

Хто вони – депутати нового скликання? Підсумок місцевих виборів у Миколаєві та області

На посаду міського голови претендували шість кандидатів: Юрій Гранатуров від партії "За майбутнє", Тетяна Домбровська від "Слуги народу", Владислав Чайка від "ОП–ЗЖ", Олександр Садиков від партії "Миколаївці", Олександр Сєнкевич від "Пропозиції" та Микола Круглов від "Нашого краю".

Хто вони – депутати нового скликання? Підсумок місцевих виборів у Миколаєві та області

За результатами голосування Олександр Сєнкевич та Владислав Чайка пройшли до другого туру виборів, який відбувся 22 листопада. Явка, як і в першому турі, була низькою – 28,4%.

25 листопада Миколаївська міська територіальна виборча комісія оголосила результати виборів мера, згідно з якими переможцем став Олександр Сєнкевич, набравши 54 411 голосів, що становить 59,74%. Його опонент Владислав Чайка – 35 416 голосів, що становить 40,26%.

Хто вони – депутати нового скликання? Підсумок місцевих виборів у Миколаєві та області

10 грудня відбулась перша сесія новообраної міської ради VIII скликання. Склад міськради становить 54 депутати. Ввійшло шість політичних партій: "За Майбутнє", "Пропозиція", "Наш край", "Слуга народу", "ОП–ЗЖ" та "Партія Шарія". За гендерною складовою до ради увійшли 19 жінок та 35 чоловіків.

Читайте також: "У всіх миколаївських радах стало більше жінок – експерт із питань виборів"

Новообраний депутат від партії "Пропозиція" Максим Коваленко розповів, що став депутатом, щоб впливати на ситуацію в місті.

"Я вважаю, що депутат – це міст між виборцями і виконавчою владою. Виборець наш і люди, які голосували за нас, дають нам доручення – ми повинні це все виконувати, тому що ми маємо вплив і на міського голову, і на виконавчу владу в цілому", – сказав Максим Коваленко.

Депутат від партії "Європейська Солідарність" Станіслав Мартиросов розповів про свої завдання на посаді депутата.

"Мені є що запропонувати, в мене є своє бачення розвитку Миколаєва. Одне з моїх завдань – Миколаїв має залишитись українським містом у складі України", – сказав Станіслав Мартиросов.

Поділився своїм баченням депутатської діяльності і Раміль Агабеков, депутат від "Слуги народу".

"Спорт та молодь повинні розвиватись, тому я докладу зусиль, щоб молодь та спорт розвивалися в нашому районі та нашому місті в цілому", – розповів Раміль Агабеков.

Хто вони – депутати нового скликання? Підсумок місцевих виборів у Миколаєві та області

Оновився склад депутатів і в обласній раді. Всього тут 64 депутати, з них 44 новообрані. За гендерною складовою в раді 19 жінок та 45 чоловіків.

Серед новообраних депутатів підприємець Руслан Нерода. Балотувався від політичної партії "За майбутнє". Чоловік з 2015 по 2020 рік був депутатом Миколаївської районної ради від БПП "Солідарність", займався питанням децентралізації та розвитком громад. У новому скликанні продовжуватиме лобіювати данні питання.

"Перейшли на рівень вище, щоб цьому сприяти, щоб децентралізація громад не загальмувала, як вона гальмує зараз. Це одне з основних направлень, і друге – підтримати аграрну галузь Миколаївської області", – сказав Руслан Нерода.

Покращити медичну допомогу та менеджемент адміністрування планує новообрана депутатка від партії "Наш край" Світлана Федорова.

"На мою думку, перш за все, депутат повинен бути чесним із самим собою, чесним перед виборцями, все інше емоції", – поділилася Світлана Федорова.

Під час першої сесії VIII скликання Миколаївської обласної ради депутати обрали голову. Нею стала представниця "Слуги народу" Ганна Замазєєва. Головним у своїй роботі вважає командну роботу.

"Дуже багато нагальних питань і всі хочеться вирішити на користь громади. Для цього потрібно порозуміння, щоб усі політичні сили і кожен депутат вклав у це рішення, в результат свою думку", – розповіла Ганна Замазєєва.

Хто вони – депутати нового скликання? Підсумок місцевих виборів у Миколаєві та області

Підсумки політичного року проаналізував політолог Андрій Зінченко. Розповів про продуктивність роботи депутатів Миколаївської міської ради VII скликання.

"Інституціональність цього органу була витримана. Між тим, ефективність його роботи протягом скликання могла бути трохи кращою. Ми бачили дуже цікаві починання, наприклад, питання пов’язане з термомодернізацією, енергоефективністю. Тобто як вони у кінцевому вигляді дійшли до населення – це, мабуть, питання дискусійне, але сам факт, що вони з’явилися і дійшли до суспільного обговорення, до фактичного бюджетного процесу, це дуже важливо", – розповів Андрій Зінченко.

Проаналізував політолог і роботу депутатів обласної ради.

"Обласна рада – це питання, яке, на жаль, на мою думку, менше привертає увагу містян. Між тим, якщо подивитися на результати роботи цього скликання по області, то ми побачимо, що вона була також дискусійною. Ми бачили склад у раді тих політичних сил, які частково не пройшли. Знову були оновлені такі ж депутати", – сказав політолог.

За словами Андрія Зінченка, між депутатами обласної ради VII скликання було багато скандалів та конфліктів, проте той факт, що про них знає громадськість – це позитивний шлях.

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди