У всіх миколаївських радах стало більше жінок – експерт із питань виборів

У всіх миколаївських радах стало більше жінок – експерт із питань виборів

У всіх миколаївських радах стало більше жінок – експерт із питань виборів Фото - Валентини Гурової

Ґендерна квота частково спрацювала на місцевих виборах у Миколаївській області й забезпечила більше представництво жінок в місцевих радах, ніж у попередніх скликаннях. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповів експерт із питань виборів Центру соціально-економічних та політичних досліджень і технологій "Перспектива" Михайло Антоненко.

"У всіх радах стало більше жінок. Зокрема, в Миколаївській міській раді 54 депутати, із них 35 чоловіки, 19 – жінки. Квоту 40% у нас не витримано. Але з шести фракцій у міській раді чотири фракції очолили жінки. Жінки очолили дві з п’яти комісій. На відміну від Миколаївської обласної ради, в міській раді участь жінок стала більшою", – розповів Михайло Антоненко.

За ґендерною складовою Миколаївської облради 30 відсотків – жінки, а 70% – чоловіки (до складу ради увійшли 19 жінок і 45 чоловіків).

За словами Михайла Антоненка, завдяки квоті більше жінок мають шанс продемонструвати, що вони можуть бути успішними в політиці. Ґендерна квота є інструментом вибудовування ґендерного балансу. В Україні використовували європейський досвід щодо забезпечення прав жінок на участь у виборах.

"Протидіяти ймовірним дискримінаційним проявам у цьому контексті можна, перш за все, завдяки просвітницьким кампаніям. Але держава не приділяє цьому уваги. Чимало європейських партнерів, які років десять тому вкладали гроші в такі проєкти й ділитися досвідом з українцями, зараз згорнули більшість навчальних програм. Тому жінкам нині набагато важче отримати підтримку, щоб піти в політику. Бо в суспільстві є стереотип, що жінкам не місце в політиці. Я особисто не згоден", – розповів Михайло Антоненко.

За словами кандидатки політичних наук, депутатки ІV скликання Миколаївської міської ради Віри Ярошенко, просвітницькі проєкти на ґендерну тематику дають жінкам більше впевненості. У Миколаєві в 2020 році організовували координаційні зустрічі для громадських організацій зі всіх районів Миколаївської області та з різних регіонів України. Зокрема, з Рівненської й Чернівецької областей, з Києва та інших міст. Ці заходи провели в рамках проєкту "Відстоювання прав жінок у політиці та в процесі прийняття рішень". Проєкт реалізовують за підтримки Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

У всіх миколаївських радах стало більше жінок – експерт із питань виборівФото - Тетяни Бакоцької

Тренінг у рамках проєкту в Миколаєві

"Ми організовуємо такі заходи в Миколаєві, щоб якомога більше людей залучити до обговорення питань, що стосуються підтримки жіночого політичного лідерства в Україні та протидії ґендерному політичному цькуванню, що є особливим проявом дискримінації й сексизму в політичній конкуренції та політичних комунікаціях на всіх рівнях ухвалення рішень", – сказала Віра Ярошенко в ефірі Українського радіо: Миколаїв.

У всіх миколаївських радах стало більше жінок – експерт із питань виборівФото - Тетяни Бакоцької

Віра Ярошенко і Михайло Антоненко

За словами докторки соціологічних наук, професорки, голови ГО "Ліга жінок-виборців 50/50" Олесі Кириленко, найбільш прикрим порушенням прав жінок під час місцевих виборів 2020 року стало те, що чимало жінок були технічними кандидатками.

"Щодо результатів виборів, то є певний успіх. Жінок стало більше у місцевих органах влади приблизно на 10%. Але середній показник в Україні ще не досяг 40%. Тобто квоту не реалізували в повному обсязі. Наше завдання – закріпити цей результат подальшою співпрацею, в тому числі з чоловіками. Це будуть нові ініціативи щодо подальшого просування, лобіювання й закріплення 50% ґендерної квоти", – розповіла Олеся Кириленко в ефірі Українського радіо: Миколаїв.

Читайте також

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди