В ЄС стартувала кампанія вакцинації від COVID. З кого вона почнеться

В ЄС стартувала кампанія вакцинації від COVID. З кого вона почнеться

В ЄС стартувала кампанія вакцинації від COVID. З кого вона почнеться
.

У країнах Євросоюзу сьогодні, 27 грудня, розпочалась кампанія вакцинації від коронавірусу. Людям робитимуть щеплення препаратом американської Pfizer і німецької BioNTech - Comirnaty (BNT162b2), який виробляють у Бельгії.

Як повідомляється на сайті Єврокомісії, вакцинація розпочнеться в різних країнах ЄС 27, 28 і 29 грудня.

Станом на 27 грудня кампанія з вакцинування розпочалась у Німеччині, Франції, Іспанії, Австрії, Болгарії, Чехії, Іспанії та Італії.

Зокрема, у Німеччині, в першу чергу, щеплення отримають люди, які живуть в будинках престарілих, і персонал цих установ, а згодом – громадяни старше 80 років, медики і співробітники соціальних служб. В Австрії масову вакцинацію також почнуть з будинків для людей похилого віку.

Читайте також: Moderna vs Pfizer. Як відрізняються дві перші у світі вакцини проти коронавірусу

У Франції також спочатку планується прищепити пенсіонерів, потім – інші групи ризику. Лише на третьому етапі дозу препарату від коронавірусу зможуть отримати всі бажаючі.

А в Іспанії населення розділили на 15 груп, щеплення проводитимуть у порядку черги. На першому етапі планують вакцинувати близько 2,5 мільйона людей із груп ризику.

Що відомо

  • Європейське агентство з лікарських засобів (EMA) схвалило використання вакцини від COVID-19 компаній Pfizer та BioNTech.
  • Голова Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що всі країни ЄС отримали вакцину від COVID, а 27 грудня розпочинається масова вакцинація.
  • Очільник ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус закликав світову спільноту зміцнювати медичні системи та готуватися до нових пандемій і надзвичайних ситуацій.
  • Низка європейських країн, наприклад, Нідерланди, Франція та Німеччина, посилили карантинні обмеження напередодні Різдва через сплеск захворюваності на COVID-19.
На початок