"Сто слів про Андрія Антонюка". У Миколаєві презентували книгу спогадів про художника

"Сто слів про Андрія Антонюка". У Миколаєві презентували книгу спогадів про художника

"Сто слів про Андрія Антонюка". У Миколаєві презентували книгу спогадів про художника Суспільне Миколаїв

У муніципальній виставковій залі 23 грудня відбулась презентація книги спогадів про миколаївського художника "Сто слів про Андрія Антонюка".

Це збірка спогадів та інтерв’ю друзів і родичів митця Андрія Антонюка.

Ідея зібрати спогади упорядкувати та видати таку книгу належить Тарасу Креміню – Уповноваженому із захисту державної мови. На це витратили 5 років. Тут є документальні відомості про закордонні виставки, фото та репродукції картин Андрія Антонюка.

"Сто слів про Андрія Антонюка" - у Миколаєві презентували книгу спогадів про художникаСуспільне Миколаїв

"Андрій Антонюк навчався в Одесі, народився на Богополі, мешкав у Миколаєві, з виставками побував на всіх континентах, в найбільших галереях світу представлені його картини. Тому книга про нього як про одного з найвідоміших миколаївців", – розказав упорядник книги "Сто слів про Андрія Антонюка" Тарас Кремінь.

Книга вийшла накладом 1000 примірників.

Частину грошей на друк книги виділили з бюджету міста та з БФ "Фонду Андрія Антонюка". Примірники передадуть до шкільних бібліотек, музеїв та книгарень Миколаєва.

Що відомо

  • Андрій Данилович Антонюк народився 15 жовтня 1943 року в Богополі, передмісті нинішнього Первомайська. Навчався в єдиній українській школі. 1962 року закінчив Одеське художнє училище імені М. Б. Грекова. У 1965—1971 роках працював в Одесі в Художньому фонді. Від 1971 року — у Миколаєві.
  • Член Національної спілки художників України з 1970 року. Лауреат Державної премії імені Т. Г. Шевченка 1994 року, заслужений художник України, Лауреат премії імені Василя Стуса. Помер 16 квітня 2013
Категорії
КонцертиТеатрАрхітектураДизайнІнше