Громадські організації Миколаївщини можуть взяти участь у конкурсі соціальних проєктів

Громадські організації Миколаївщини можуть взяти участь у конкурсі соціальних проєктів

Громадські організації Миколаївщини можуть взяти участь у конкурсі соціальних проєктів pixabay/StartupStockPhotos

Із 11 грудня 2020 року до 29 січня 2021 року громадські організації, які займаються проблемними питаннями людей з інвалідністю, можуть подати документи на участь у конкурсі соціальних проєктів, оголошеного Фондом соціального захисту інвалідів. У такий спосіб громадські організації зможуть отримати бюджетне фінансування. Про це в ефірі Українського радіо: Миколаїв розповіла директорка Миколаївського обласного Фонду соціального захисту інвалідів Ірина Чекарь.

За словами Ірини Чекарь, критерії відбору таких проєктів містять кілька принципових вимог, а саме: організація має бути створена за шість місяців, щонайменше, до подання заявки, не має бути на стадії припинення роботи. Запропонований проєкт має охоплювати не менше 14 областей України.

Сума бюджетного фінансування – мільйон гривень.

"Про свої наміри взяти участь у конкурсі заявила Миколаївська обласна організація УТОС, тут хотіли б навчати сурдоперекладу людей з вадами слуху", – розповіла Ірина Чекарь.

Станом на 19 грудня, укладено 41 договір на оплату навчання осіб з інвалідністю, щороку на це Фонд відшкодовує навчальним закладам 400 тисяч бюджетних грошей, а чотири людини отримують фінансову допомогу на оплату проживання в гуртожитку.

За словами Ірини Чекарь, Миколаївська область отримала у 2020 році майже 54 мільйони гривень на забезпечення людей з інвалідністю засобами технічної реабілітації, загалом близько 11 тисяч виробів.

Ще 30 мільйонів були передбачені на придбання спеціально обладнаних автомобілів для людей з проблемами опорно-рухового апарату. Проте, їх перекинули на боротьбу з ковідом. У 2019 році та на початку 2020-го встигли закупити вісім таких автомобілів для жителів Миколаївщини.

У Миколаївській області здійснюється контроль за дотриманням суб’єктами господарювання квот для працевлаштування осіб з інвалідністю. За словами Ірина Чекарь, 80% підприємств дотримуються такої норми, а ось половина з тих 20%, що не дотримуються – це підприємства бюджетної сфери, які якраз і мали б в першу чергу забезпечувати працевлаштування людей з інвалідністю.

Що відомо

  • Для підприємств, які зареєстровані у Миколаївському обласному Фонді соціального захисту інвалідів і подають звіти про дотримання квот, із 1-го січня 2021 року змінюється форма звітності, яка буде враховувати гендерний аспект (скільки чоловіків, жінок), віковий (якого віку) і територіальний (з міста чи сільської місцевості). Раніше достатньо було вказати загальну кількість працевлаштованих осіб з інвалідністю.
Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди