Перейти до основного змісту
Рада Україна-НАТО обговорила подальшу підтримку України на тлі запуску Росією нової балістичної ракети

Рада Україна-НАТО обговорила подальшу підтримку України на тлі запуску Росією нової балістичної ракети

Рада Україна-НАТО. Підсумки засідання
Засідання Ради Україна-НАТО, 28 серпня 2024 року. Сайт НАТО

26 листопада відбулося засідання Ради Україна-НАТО, під час якого посли Альянсу обговорили безпекову ситуацію в Україні після запуску Росією минулого тижня експериментальної балістичної ракети середньої дальності.

Про це йдеться на сайті НАТО.

Зазначається, що члени Альянсу підтвердили непохитну підтримку України на тлі нової загрози.

"Напад, спрямований на Дніпро, розглядається як чергова спроба Росії тероризувати цивільне населення в Україні та залякати тих, хто підтримує Україну, коли вона захищається від незаконної та неспровокованої агресії Росії", — йдеться в заяві Альянсу.

Як заявив у коментарі Радіо Свобода посол Литви при НАТО Девідас Матульоніс, підсумком зустрічі було те, що НАТО продовжить нарощувати підтримку Україні, і "Путін нас не залякає".

"Обговорювали також подальшу військову підтримку, творчі рішення в цьому плані – що можна зробити більше, зробити швидше", – додав Матульоніс.

Місія України при НАТО повідомила, що до засідання Ради в режимі онлайн приєдналися начальник Головного управління розвідки Кирило Буданов та виконувач обов’язків командувача Повітряних сил Анатолій Кривоножко. Вони представили союзниками брифінг щодо нового типу озброєння, яке застосувала Росія.

"Українська сторона підкреслила, що цей удар був спрямований на залякування союзників і був спробою вплинути на їхню рішучість продовжувати підтримку України. У такий спосіб Росія намагається вплинути на окремих союзників, щоб ті переглянули рішення щодо надання дозволу на використання Україною далекобійної зброї для ударів по військових об’єктах на території РФ", – заявили в дипломатичному представництві.

Як раніше зазначала речниця НАТО Фара Даклалла, "розгортання потенціалу РФ не змінить хід конфлікту і не стримає союзників по НАТО від підтримки України".

Наступне засідання Ради Україна-НАТО заплановано на 3-4 грудня під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО. На порядку денному — питання довгострокової підтримки України та розширення партнерства між Україною та Альянсом.

Що відомо про ракетний удар РФ по Дніпру

21 листопада Росія завдала по Україні удару ракетами різного типу. Повітряні сили заявили про удар міжконтинентальною балістичною ракетою, про таку імовірність повідомив і президент Зеленський.

За словами президента Володимира Зеленського, Путін використовує територію України як полігон, — Росія вже застосовує проти України нові ракети та шукає по світу нову зброю.

21 листопада очільник Кремля Володимир Путін заявив, що Росія випробувала нову балістичну ракету середньої дальності, яку назвала "Орєшнік", вдаривши по Дніпру.

У Пентагоні повідомили, що експериментальна балістична ракета середньої дальності "Орєшнік" була створена на основі російської моделі міжконтинентальної ракети РС 26 "Рубеж". Про запуск ракети США були поінформовані за 30 хвилин до запуску.

Топ дня

Вибір редакції

На початок