Парламентська асамблея НАТО під час пленарної сесії ухвалила резолюцію із закликом до країн Альянсу якнайшвидше прийняти Україну до НАТО.
Про це повідомляє Укрінформ.
"Асамблея закликає уряди й парламенти держав-членів Альянсу наростити політичні й практичні зусилля, аби допомогти Україні отримати запрошення та якомога швидше стати 33-м членом НАТО", — йдеться у резолюції.
Автори документа також наголошують на необхідності наростити військову, фінансову й гуманітарну підтримку України, "забезпечуючи вчасну доставку боєприпасів і сучасних збройних систем".
“Закликаємо посилити санкційну політику проти РФ на КНДР, аби підвищити ціну за їхню співпрацю в агресії проти України, а також надати Україні усі засоби, в тому числі ракети середньої дальності, для самозахисту і стримування подальшої агресії”, —йдеться у документі.
Також члени Парламентської асамблеї заявили про необхідність використати політичний й економічний тиск для "стримування Китаю від підтримки російських воєнних зусиль”.
Перспективи вступу України в Альянс
30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський, голова Верховної ради Руслан Стефанчук та прем’єр-міністр Денис Шмигаль підписали заявку на вступ України в НАТО за пришвидшеною процедурою. Відповідна процедура передбачає вступ до НАТО без ПДЧ.
Генсек НАТО Столтенберг того ж дня заявив, що вступ України в НАТО залежить від згоди усіх 30 союзників. Глави низки країн Центральної та Східної Європи офіційно підтримали членство України в НАТО.
За результатами саміту 11-12 липня у Вільнюсі країни НАТО прийняли пакет із трьох частин, щоб наблизити Україну до Альянсу, і відмовилися від Плану дій щодо членства (ПДЧ), проте Київ так і не отримав повного запрошення.
Українська делегація вернулася додому з саміту НАТО у Вільнюсі із безпековими гарантіями на шляху до Альянсу. Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що Україна зможе приєднатися, коли "союзники погодяться і умови будуть виконані".
1 жовтня новопризначений Генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявив, що його пріоритетом на посаді є наближення України до членства в Альянсі.
Саміт НАТО у Вашингтоні
11 липня у Сполучених Штатах завершився ювілейний саміт НАТО. Три дні конференц-центр Волтера Вашингтона у столиці США приймав представників 32 держав-членів НАТО, а також 35 країн-партнерів. Участь у саміті зокрема взяли президент України Володимир Зеленський та міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.
На саміті країни-члени блоку анонсували надання Україні 40 мільярдів євро протягом 2025 року. За словами тодішнього генсека Альянсу Єнса Столтенберга, ці кошти мають забезпечити фінансування для перемоги України.
Також на саміті Європейський Союз і ще 21 держава підписали Український договір, який має координувати та прискорювати їхню допомогу Україні.