Що змінюється з 1 січня 2020 року: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та пенсія

Що змінюється з 1 січня 2020 року: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та пенсія

Що змінюється з 1 січня 2020 року: прожитковий мінімум, мінімальна зарплата та пенсія фото: pixabay.com

Протягом 2020 року підвищать прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату та пенсію.

Микола Сметана - пенсіонер. Продовжує працювати охоронцем, бо грошей для забезпечення сім`ї не вистачало.

- Одній людині прожити на 2027 гривень на місяць, як пропонують посадовці, - говорить, - не виходить.

Микола Сметана каже: "Сім’я складається із трьох чоловік: я, жінка і внучка, якій десять років. Ми двоє - пенсіонери. Щоб прогодуватися, заплатити комуналку, потрібно ще працювати. От я працюю. Тому що онуку треба в школу одягнути, взути, нагодувати, заплатити за гуртки, на які вона ходить".

Бюджет сім`ї Миколи Сметани на місяць складає близько семи тисяч гривень – це дві пенсії подружжя та зарплатня чоловіка. Пенсіонер говорить: "Коли отримали гроші, одразу сплачуємо комунальні послуги, а потім вже розподіляємо на їжу, на одяг, взуття. Ну, нам, як нам, а дитині треба, щоб вона виглядала не гірше інших дітей. М'ясо нечасто купуємо, якщо купуємо, то курятину. Свининку, яловичину дуже рідко. На свята. Ходжу на ринок, як побачу ці ціни - страшно. А вони говорять: пенсія зросла. Дружині додали сто гривень. Було дві - стало дві сто. Комунальні платежі дві тисячі, а то і більше буває за квартиру - 2 100, 2 200 грн".

- Станом на сьогодні, мінімальний прожитковий мінімум залишається на рівні 2019 року. Підвищити його планують в липні 2020 року, - говорить директорка департаменту соціального захисту населення ОДА Оксана Єльчієва. - На цей час, якщо ми кажемо про прожитковий мінімум громадян, то стандартний прожитковий мінімум на одну особу з розрахунку на один місяць, складає з 1 січня 2020 року - 2027 гривень. Із 1 липня він буде складати - 2118 гривень.

Прожитковий мінімум для дітей віком до 6 років протягом 2020-го зросте до 1921 гривні. Від шести до 18 років – до 2395 гривень. Для працездатних людей підвищиться до 2270 грн. Для тих, хто втратив працездатність, прожитковий мінімум - 1769 гривень.

Протягом 2020 року підвищать прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату та пенсіюОригінальна

Із 1 січня також на 550 гривень зросла мінімальна заробітна плата. Поетапно зростатиме і мінімальна пенсія.

Протягом 2020 року підвищать прожитковий мінімум, мінімальну заробітну плату та пенсіюОригінальна

Начальниця головного управління Пенсійного Фонду України у Миколаївській області Олена Сичгова каже: "Мінімальний розмір пенсії для тих пенсіонерів, у яких розмір пенсії нижчий ніж прожитковий мінімум, він потрібен дорівнювати їм відповідно, ми зробили цей перерахунок. Максимальна величина розміру пенсії теж прописана в десятикратному розмірі від мінімальної пенсії. Тобто ті пенсіонери, у яких свій розмір пенсії вищий за десять мінімальних, у них теж при підвищенні мінімального розміру пенсії відпускається ця величина, тобто 16 тисяч 380 гривень - це у нас із 1 грудня минулого року максимальний розмір пенсії. Крім того, всі ті підвищення, надбавки, які розраховуються з мінімалки при підвищенні прожиткового мінімуму, підлягають перерахунку. Я хочу відзначити, для тих пенсіонерів, які продовжують працювати, такий перерахунок буде зроблений лише при звільненні з роботи. Тобто він передбачений для непрацюючих пенсіонерів".

Авторка: В. Андрушків, оператори: С. Куропятник, І. Чорний

Категорії
ПолітикаЕкономікаКультураСвітСпортВідеоПодіїТоп дняПриродаРегіониСтильДітиНаукаТехнологіїУрбаністикаЇжаДомашні твариниЛюди